HDİ Sigorta Afyon Belediyesi, Pınar Karşıyaka’ya konuk olacak

HDI Sigorta Afyon Belediyesi, Pınar Karşıyaka’ya Konuk Olacak. Pınar Karşıyaka’nın bu sezonki performansına kısaca bir göz atalım.
HDİ Sigorta Afyon Belediyesi, Pınar Karşıyaka’ya konuk olacak

HDI Sigorta Afyon Belediyesi Pınar Karşıyaka deplasmanı için bu sabah saat 9’da yola çıktı.

Dün takıma yapılan koronavirüs testlerinde pozitif vakaya rastlanmadı.Pınar Karşıyaka’da geçen hafta ortaya çıkan 8 koronavirüs vakasından 5’i negatife döndü. 3 kişinin karantinası ve tedavisi devam ediyor. Takımın eksik ve hazırlıksız olduğu gerekçesiyle federasyona yapılan erteleme başvurusu reddedilmişti.

Bahçeşehir ve Büyükçekmece maçlarını kaçıran Pınar Karşıyaka 3 hafta aradan sonra ilk kez parkeye çıkacak.Sezon başında mali denetime uymadığı gerekçesiyle 1 puanı silinen Pınar Karşıyaka oynadığı 6 maçta 4 kez galip geldi, 2 kez mağlup oldu. 9 puanı bulunan İzmir ekibi ligde 12. Sırada.

İki takımın bu sezon istatistiklerine bakıldığında iki takım da maç başına 80 sayıya yakın ortalamayla oyunuyor. 3 sayı ortalamasına bakıldığında Afyon ekibinin %81 ortalaması bulunurken İzmir ekibinde bu oran %71. Diğer istatistiklerde öne çıkan bir fark bulunmuyor.İki takım arasında geçtiğimiz sezon planlanan maçların ilkini deplasmanda Pınar Karşıyaka kazanırken, ikinci maç liglerin tatil edilmesiyle oynanmadı.

Pınar Karşıyaka geçtiğimiz sezon ligin ertelendiği sırada 23 maçta 20 galibiyet alarak Lider Anadolu Efes’in en yakın takipçisi konumundaydı.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.