İki apartmana Kovid-19 karantinası

Tüm Türkiye'de koronavirüs rakamlarının bir türlü istenen düzeye çekilememesi, hatta bazı illerimizde rakamların yükseliş kaydetmesi yetkilileri yeni önlem almaya itiyor.

Tüm Türkiye’de koronavirüs rakamlarının bir türlü istenen düzeye çekilememesi, hatta bazı illerimizde rakamların yükseliş kaydetmesi, yetkilileri yeni önlem almaya itiyor.

Rakamlarda artış olan illerimizden biri de Afyonkarahisar. Yeni rakamlar ışığında Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Başkanlığı’nda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcıları ile İl Sağlık Müdürü de katıldı. Toplantıda alınan tedbirler gözden geçirildi ve yeni alınabilecek tedbirler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.Artan koronavirüs vakaları dolayısıyla Afyonkarahisar’da yöneticiler, iki mahallede bulunan iki apartmana karantina uygulama kararı aldı. Apartmanlarda yaşayan kişilerin dışarı çıkması yasaklandı. Apartmanda yaşayan çalışanlar idari izinli sayılacak.

İHBAR HATTI KURULACAK

Alınan bilgilere göre, toplantıda KOVİD-19 Whatsapp ihbar hattı kurulması yönünde karar alındı. Ayrıca mahallelerde AFAD İL Müdürlüğü koordinesinde mahalle muhtarı, imam, öğretmen gibi, mahallenin ileri gelenlerinin içinde yer aldığı ekipler kurulacak. Koronavirüs nedeniyle tedavi gören, karantina altında bulunan kişilerin takibi bu kişiler tarafından yapılacak, kurallara uymaları yönünde yönlendirmeler yapılarak kontrol altında tutulacak. Kent genelinde yapılan denetimler artırılacak. Kafeler, işyerleri, cadde ve sokaklarda kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacak. Bu konuda taviz verilmeyeceği öğrenildi.İKİ APARTMANA KARANTİNA

Afyonkarahisar il Hıfzısıhha Kurulu toplanarak yeni tedbirler alınmasına karar verdi. Vali Gökmen Çiçek Başkanlığında toplanan kurul, Afyonkarahisar’da Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ve Hasan Karaağaç Mahallesi’nde iki apartmanda karantina uygulanmasını kararlaştırdı.
Karantina kapsamında her iki apartmanda yaşayan insanların dışarı çıkılmasına izin verilmeyecek. Bu konuda kolluk kuvvetleri önlem alacak. Apartmanda yaşayan kişilerin ihtiyaçları Vefa destek Gurubu tarafından karşılanırken, kamuda çalışanlar izinli sayılacak. Uymayanlara cezai işlem yapılacak.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.