İl Özel İdaresi yola el attı

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Karacaören Beldesi ile İnli Köyü arasında yapılan kapalı sistem boru döşemesinin yapımı sırasında bozulan 14 kilometrelik yol İl Özel İdaresi tarafından asfaltlanıyor.
İl Özel İdaresi yola el attı

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy ile İl Genel Meclis Üyeleri Karacaören Beldesi ile İnli Köyü arasında yapılan14 kilometrelik yolun sati kaplama asfaltlama çalışmasını yerinde inceledi. 2 yıldır Karacaören Beldesi ile İnli Köyünün beklediği sati kaplama asfaltlama çalışması 1 hafta içerisinde tamamlanıp Karacaören Beldesi ile İnli Köyü halkına hizmet verecek.

DSİ’nin işleri bitti sıra bize geldi

Asfaltlama çalışmasını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, 2 yıldır DSİ Genel Müdürlüğü tarafından sulama tesisi yapıldığına dikkat çekerek, “2 yıldan bu tarafa Karacaören Beldesi ile İnli Köyü arası oldukça yol bozulmuştu. DSİ Genel Müdürlüğünün işleri bitti ve tesisi teslim etmelerinin ardından iş bize geldi” dedi.  DSİ Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde bu yıl yolun yapımına başladıklarını ifade eden Toy, “İnli-Karacaören Beldesi arasında bulunan 14 kilometrelik yola başladık. Sati kaplama işinde 2020 yılında çok değişik bir sistem uyguladık. Hem kullandığımız kimyasal yönünden hem de yapım tekniği yönünden farklı bir uygulama yapıyor” diye konuştu.İl Özel İdaresi yola el attıÖmrünü uzun tutmaya çalışıyoruz

Sati asfalt kaplamada uygulanan sisteme değinen Toy, “Biz bitüm yerine farklı bir kimyasal kullanıyoruz yol sati kaplama işinde. Birde 1’inci kat 2’inci kat ayrı ayrı değil ikisini aynı anda sati kaplama yaparak yolun daha uzun süre kullanılmasını dayanıklılığını ve ömrünü uzun tutmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla kullanıcılarda bundan memnun oluyorlar” ifadelerini kullandı.   “Her iki ve üç yılda bir aynı yola tekrar gelmekten ziyade bir sefer iki kat sati kaplama yaparak yolumuzu daha uzun süre kullanılabilir hale getiriyoruz” diyen Toy sözlerine şöyle devam etti: “Asfalt yolun bugün itibariyle sati kaplamanın birinci katına başladık. Temel malzemesinin serimi yaklaşık bir ay öncesinden başlamıştı” şeklinde konuştu.

Yolu kullanıma açacağız

Sadece temel malzemesi serimi yapmadıklarını ve aynı zamanda yolu genişlettiklerini vurgulayan Toy, “Daha önce 4 metre civarındayken bu yolumuz şuanda en az bölümü 6-7 metreden başlıyor. Yolda çok iyi bir genişletme yaptık. Dolayısıyla serim işlemine sati kaplamanın birinci serim işlemine de başladık. Yaklaşık 1 hafta içerisinde hem birinci katı hem de ikinci katı bitirerek yolu kullanıma açmayı düşünüyoruz.”2 yıldır yaşanan sıkıntı sona erdi

AK Parti Çay İlçe Başkanı Kadir Çetin ise, AK Parti olarak her zaman halkın hizmetinde olduklarını söyledi. Çetin, “İnli Köyümüz ile Karacaören Beldemiz arasında 14 kilometrelik yolun yapımındayız. Buradaki yolumuz DSİ tarafından kapalı sistem borularının döşenmesi nedeniyle yaklaşık 2 yıl önce bozulmuştu. Şuanda DSİ ile İl Özel İdaresi arasında yapılan protokol çerçevesinde yol çalışmasına başladık. İnşallah 2 yıldır İnli Köyümüz ile Karacaören Beldesinin çektiği sıkıntı 1 hafta içerisinde sona erecek” dedi.

Teşekkür ediyoruz

AK Parti Çay İl Genel Meclis Üyesi Ali Yakut, 2 yıldır sıkıntı çeken İnli Köyü ile Karacaören Beldesi halkından özür dileyerek, “İnşallah bu 1 hafta içerisinde yolumuz yapılıp halkımızın hizmetine açılacak. Yolun yapılmasından emeği geçen başta Valimiz Gökmen Çiçek’e İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy ve İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.Pek çok yol yapılıyor

AK Parti Çay İl Genel Meclis Üyesi Abdilkadir Cantürk, yolun yapılmasında emeği geçen İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy ve İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür etti. Cantürk, daha birçok yolun yapıldığına dikkat çekerek, “Yapılan yolun Karacaören Beldesi ile İnli Köyüne hayırlı olması temenni ediyorum” diye konuştu.

İGM ile İl Özel İdare rekor kırıyor

MHP Çay İl Genel Meclis Üyesi Faruk Kökçür de bugün en mutlu olduğu günlerden bir tanesini yaşadıklarını söyleyerek, “5 Kasım da 5 derecede böyle soğuk bir havada halkımızın hizmetindeyiz. Burada 14 kilometrelik yol yapılıyor. Bu yolun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İl Genel Meclisi ile Afyonkarahisar İl Özel İdaresi belki de Türkiye’de rekor kırıyor. 2020 yıl içerisinde o kadar çok yatırım var ki, bu bütün Türkiye’ye yayılmış olsa gerçekten ülkemiz daha fazla çağ atlayacak” ifadelerini kullandı.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.