İnatçı Keçiler tuttu ve kopardı

ING Basketbol Süper Liginin 12. haftasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor, sahasında Galatasaray'ı 97-80 yendi.
İnatçı Keçiler tuttu ve kopardı

Salon: Prof. Dr. Veysel Eroğlu

Hakemler: Mehmet Keseratar, Can Mavisu, Sinem TetikHDI Sigorta Afyon Belediyespor: Wright 27, Saldivar 19, Egemen Güven 6, Leissner 14, Macura 21, Sinan Sağlam, Berke Aygündüz, Harun Apaydın, Kairys 10

Galatasaray: Alex Tyus 19, Macon Jr 9, Barış Ermiş 4, Motum 14, Göksenin Köksal 7, Hunter 3, Yiğit Arslan 14, Eray Aydoğan 2, Berke Atar 3, Williams 5, Ayberk Olmaz, Caner ErdenizING Basketbol Süper Ligi 12. Hafta maçında HDI Sigorta Afyon Belediyesi, Galatasaray’ı Prof Dr Veysel Eroğlu Spor Salonunda ağırladı. Maça sezonun en iyi oyunlarından birini sergileyerek başlayan inatçı Keçiler ilk dakikalarda farkı açmaya başladı. Skor 13-4 olunca Galatasaray Doğa Sigorta başantrnörü Ömer Uğurata mola aldı. İlk çeyreğin genelinde rakibine karşı üstün bir oyun sergileyen Afyon Belediyesi neredeyse hiçbir ataktan boş dönmedi. Afyon Belediyesi ilk çeyreği 33-20 önde tamamladı.

Harika oyununu ikinci çeyrekte de sürdüren Afyon Belediyesi Pako ve Wrightın skora büyük etkisiyle farkı 22 sayıya kadar çıkardı. Çeyreğin ortalarından itibaren ritmini kaybeden Afyon karşısında Galatasaray farkı 10 sayıya indirdi. İkinci çeyrek 55-45 Afyon üstünlüğüyle sona erdi.3.Çeyrekte Göksenin Köksal’ın takımı ateşlemesiyle rakibine biraz daha yaklaşan Galatasaray çeyreğin ortasında farkı 1 sayıya kadar indirdi.

İnatçı Keçiler tuttu ve kopardı

Daha sonra beraberliği de yakalayan Galatasaray karşısında Afyon sayı üretmekte zorlandı. Maçta ilk kez öne geçen Galatasaray çeyreği 68-67 önde tamamladı.

Son çeyrek iki takım için de zorlu başladı. Savunmada ve hücumda enerjilerini sonuna kadar zorlayan iki takım da ilk anlarda üstünlük kuramadı. Daha sonra Wright ve Pako’nun sorumluluk almasıyla birlikte üstünlüğünü yeniden kabul ettiren İnatçı Keçiler bitime 5.37 kala 79-72’yle 7 sayı fark yakaladı.

Pota altında Tyus’un iyi oyunuyla farkın açılmasını önlemeye çalışan Galatasaray başarılı olamadı. Bitime 3.20 kala 85-76’yla Afyon farkı 9’a çıkarınca Galatasaray mola aldı.

Moladan iyi dönen taraf Afyon Basket oldu. 89-77’lik skor Ömer Uğurata’ya bir kez daha mola aldırdı.

HDI sigorta Afyon Belediyesi maçı 97-80 kazandı.

Maçın en skorer oyuncusu 27 sayı kaydeden Chris Wright oldu. Wright bu sezon bir maçta en fazla sayı kaydettiği maçını oynadı.Afyon’da Macura 21 Pako 19 sayı üretti. Galatasaray’ın en skorer oyuncusu 19 sayıyla Tyus oldu.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.