ING Türkiye’den çekiliyor mu?

Bloomberg'de yer alan ve konu hakkında bilgi sahibi kaynaklara dayandırılan habere göre ING Türkiye birimini satmaya hazırlanıyor. Görüşmeler kapsamında yerli bir rakiple de masaya oturulduğu belirtiliyor. Satış için nihai karar henüz verilmedi.

Türkiye’den çekilme haberlerine bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin en büyük 12. bankası olan ING’nin Türkiye birimini satmayı değerlendirdiği iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde Yapı Kredi’nin İtalyan ortağı Uni Credit Türkiye’den çıkma kararı almıştı. Geçen ay Reuters’ta yayınlanan bir haberde HSBC’nin Türkiye’den çıkmayı değerlendirdiği iddia edilmişti. HSBC dünya genelinde 35 bin kişiyi işten çıkarma kararı almıştı.Bloomberg’de yer alan ve konu hakkında bilgi sahibi kaynaklara dayandırılan habere göre ING Türkiye birimini satmaya hazırlanıyor. Görüşmeler kapsamında yerli bir rakiple de masaya oturulduğu belirtiliyor. Satış için nihai karar henüz verilmedi.

İsminin açıklanmasını istemeyen kaynaklar bankanın potansiyel alıcılar ile görüşme yaptığını söyledi. Görüşülen firmalardan birinin rakip bir firma olduğu da haberde yer alan bilgiler arasında.ING’nin Türkiye biriminin satışı için nihai kararını vermediği de ifade ediliyor. ING yetkilisi konu hakkında açıklamada bulunmadı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.