İşkur personel alım ilanlarını yayımladı

TÜİK verilerine göre ülkemizdeki işsizlik oranı 13,3 seviyelerinde. Kayıt dışı çalışanlar ise bu rakam 33,8. Herkesin iş aradığı bu dönemde İşkur Mart ayına ait eleman alımları ile ilgili ilan yayımladı. Resmi web sitesinde yayımlanan ilana göre en az ilkokul mezunu 49 bin personel aranıyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden personel alım ilanları yayımlandı. Mart ayına girilmesi ile ilanlar yayımlandı ve en az ilkokul mezunu 49 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi.

İlanlara başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşabilirler. Adaylar istedikleri ilana tıkladıklarında e-Devlet üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Ardından gerekli adımları izleyerek istedikleri ilana başvuru yapabileceklerdir.En çok alım yapılacak kadrolar

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlanan en az ilkokul mezunu 49 bin personel alımında en çok alım yapılan kadrolar şöyle belirtildi:Beden işçisi 7 bin 376,

Büro Memuru 549,Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 436,

Dokuma Konfeksiyon Makineci 426 vb.

Başvuru şartları

İŞKUR üzerinden yayımlanan en az ilkokul mezunu 49 bin personel alımına başvuru yapacak olan adaylar ilanlara göre belirlenen özel şartlara haiz olmalıdırlar. Ayrıca adayların genel şartlara da haiz olması gerekiyor. İşte genel şartlar:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– İŞKUR’a kayıtlı olmak,

– Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,

– Erkek adaylar için askerlik çağına gelmemiş, askerlik yapmış ya da tecilli olması.

– Atanacağı görevi yapmaya engel sağlık sorunu olmaması,

– İlgili kadronun gerektirdiği mezuniyet şartını taşımak.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.