İzmir için tek yürek, tek acı

Elazığ’da meydana gelen deprem birçok can almıştı. Hayatını kaybedenler arasında kızı bulunan Hamide Buğdalı, İzmir depremiyle ilgili hislerini anlattı.
Elazığ’da İzmir’de tek yürek

Ocak ayında merkez üssü Elazığ’ın sivrice ilçesinde meydana gelen deprem Malatya’da da olmak üzere birçok can almıştı. 39 kişinin hayatını kaybettiği depremde 1607 kişi de yaralandı. Hamide Buğdalı’da 6.8’lik depremden yaralı olarak kurtulanlar arasındaydı. Ancak kızı onun kadar şanslı değildi.

Deprem sadece il merkezini değil, Elazığ’ın Maden İlçesine bağlı gezin köyünde de hissedilen depremde cadde üzerinde bulunan 6 katlı Mavi Göl Apartmanı ağır hasar aldı. Birçok cana mezar olan o apartmanda . Hamide Buğdalı’nın kızı (29) Pınar’da hayatını kaybetti.Depremde kent merkezindeki binaların yanı sıra Maden ilçesi Gezin köyünde Tılhem Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı Mavi Göl Apartmanı çökmüştü. Çöken binadan Hamide Bugdalı (63) yaralı çıkartılırken, 29 yaşındaki kızı Pınar’ın ise cansız bedenine ulaşılmıştı. Yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlatan anne Bugdalı, İzmir’deki depremi görünce çok kötü olduğunu söyledi. ‘Televizyona bakma’ dediklerini ancak dayanamayıp baktığını aktaran Bugdalı, onların acısının kendi acısı olduğunu ifade etti.

Deprem anını anlatan Hamide Bugdalı, “Kızım telefonda ders çalışıyordu. Karşılıklı kanepede otuyorduk. Bende televizyona bakıyordum. Birdenbire sallandık. Odamız küçüktü ortaya geldik. O sırada silkelenmeye başladı. Ben bir kendime geldim ki duvarın önümdeyim. Kafamın üstü yarım metre açıktı. Bağırdım bağırdım kızımın sesini duymadım. İçerden bir ses aldım. ‘Maviye teyze üzülme, biz seni çıkartırız’ dedi. Bende ‘nerede olduğumu bilmiyorum’ dedim. Beni çıkardılar. Yere basmamla ayağım kırıldı. Beni ambulansa koydular. Yolda kızım ölmüş dediler. Orada ölmüş. Kızım ölmeseydi bana hiçbir şey lazım değildi” diye konuştu.Onların acısı benim acımdır

Gece gündüz evin içerisinde gezdiğini dile getiren Bugdalı, “Acım çok büyük. Ölüsünü bile göremedim. Sadece kızımla yaşıyordum. İzmir depremini de gördüm daha çok perişan oldum. Televizyona bakma diyorlar. Ben yine de bakıyorum. O ölenleri görünce kötü oluyorum, Allah onlara yardımcı olsun. Onların acısı benim acımdır. Onları çıkartınca kötü oluyorum. Çok acıyorum. Allah onlara şifa versin. Biz yaşadık çok zor. Duyunca hemen televizyonu açtım. Bunları görünce çok perişan oldum. Bir genç kız nişanlı dediler. Kızım da gençti. Çok üzülüyorum akşamları çok bakmıyorum televizyona” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.