Jandarma Ekipleri Şaşkına Döndü! Koronavirüse Aldırmayan Minibüs Şoförü Pes Dedirtti

Koronavirüs (coronavirüs) salgını ile mücadele kapsamında, toplu taşıma araçlarına yönelik önemli tedbirler alındı. Bu tedbirler arasında toplu taşıma araçlarının, taşıma kapasitesinin yarısı kadar yolcu kabul edeceği vurgulandı. Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesinde ise 23 kişiyi taşıyan minibüs şoförü, jandarma ekiplerini şaşkına çevirdi.

Ölümcül koronavirüs (coronavirüs) salgını sebebiyle tüm dünya diken üstünde duruyor. Türkiye’de de etkisini artıran koronavirüs (coronavirüs) salgınına karşı mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ölümcül salgına karşı alınan tedbirler artırılırken Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesinde, akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Yol kontrollerini sürdürürken Kozluca köyü yol ayrımında durdurdukları minibüste 23 kişinin olduğunu gören asayiş ekipleri, şaşkına döndü.

8 kişiyi taşıması gereken minibüste, 23 kişinin olduğunu gören asayiş ekipleri, araç sürücüsü Mehmet C.’ye 392 TL idari yaptırım uygulanması için tutanak tuttu. Minibüsteki tarım işçilerini araçtan indiren jandarma asayiş ekipleri, işçileri farklı minibüsler ile sosyal mesafe kuralına uygun şekilde evlerine gönderdi.Konuyla ilgili açıklama yapan Hocalar Belediye Başkanı Ali Arslan: “İlçemizdeki denetimleri kaymakamlığımız ile koordineli olarak uyguluyoruz. Kurallara harfiyen uyan halkımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.