Joe Biden, Demokrat Parti’nin resmen başkan adayı oldu

ABD'de Demokrat Partinin sanal ortamda gerçekleştirilen kurultayında Biden, partinin resmen başkan adayı oldu. Biden, başkan adaylığını kabul konuşmasında Trump'ı seçimlerde yenecekleri ve "ülkeyi karanlıktan çıkaracakları" sözünü verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 Kasım’da yapılacak Başkanlık seçimleri öncesinde adayların isimleri de netleşiyor. Demokratlar Kovid-19 nedeni ile online olarak yaptıkları kurultayda Joe Biden’i resmen Demokratların ABD başkan adayı olarak belirledi.

3 Kasım’da yapılacak 59. başkanlık seçimleri öncesinde 4 günlük Demokrat Parti Kurultayının son günü, Biden’ın resmen adaylığı kabul etmesiyle son buldu.Memleketi Delaware’de sadece basın mensuplarının bulunduğu Chase Center’dan canlı yayınla kurultaya katılan Biden, ABD Başkanı Donald Trump’ı yenmek için tüm Demokratlarla birlikte var güçleriyle çalışacakları sözünü verdi.

77 yaşındaki Biden, “Şu anki başkan ülkeye çok fazla öfke ve bölünme getirdi. Bu karanlık mevsimden ülkeyi çıkarmaya liderlik edeceğim.” ifadelerini kullandı ve tevazu içinde Demokrat Partinin başkan adaylığını resmen kabul ettiğini açıkladı.Kamala Harris de salı günkü konuşmasıyla Demokratların başkan yardımcılığı adaylığını kabul ettiğini açıklamıştı.

Cumhuriyetçi Partinin de yine Kovid-19 salgınından dolayı sanal ortamda gerçekleştireceği kurultayın son gününde Trump’ın başkan adayı olarak 27 Ağustos’ta resmen ilan edilmesi bekleniyor.ABD’de 59. başkanlık seçimleri 3 Kasım 2020 Salı günü gerçekleştirilecek.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.