Katilden olay sözler! Korkutmak amacıyla böyle bir davranışta bulundum

Alacak verecek meselesi yüzünden tartıştığı şahsı pompalı tüfekle öldüren katil zanlısı, yargılandığı davada ölen şahsın ailesinden "öldürme niyetim yoktu" diyerek özür diledi.
Katilden olay sözler! Korkutmak amacıyla böyle bir davranışta bulundum

Olay 5 Nisan tarihinde Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre oto tamirhanesi sahibi Erdem İ. ile Hızır A. arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıktı. Daha sonra iş yerine gelen Erdem İ.’nin kardeşi kardeş Ertekin İ. de tartışmaya dahil oldu. Tartışmanın büyümesi sonrasında Erdem İ., Hızır A.’nın ayağına pompalı tüfekle ateş etti. Yaralanan şahıs, olay yerine gelen ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Katilden olay sözler! Korkutmak amacıyla böyle bir davranışta bulundumOlay sonrası gözaltına alınan iki kardeşten Ertekin İ. tutuklanırken, Erdem İ. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

2. Duruşma görüldü

Bir kişinin öldüğü olayda kasten öldürme suçundan yargılanan Erdem İ.’nin Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına devam edildi. Mahkemede tarafların avukatları ve tanıklar hazır bulundu. Sanık Erdem İ. ise SEGBİS aracılığı ile duruşmaya katıldı. Davada savunma yapan görgü tanığı Ersin K., “Olay tarihinden önce Hızır A., sanıkların evini ateşe verdi. Bu olaylar sırasında ben de evdeydim. Camdan baktığımda Hızır A.’yı gördüm. Olay günü ise iş yerindeydim. Hızır A. bir arkadaşı ile geldi. Aralarında tartışma çıktı. Tartışma alacak verecek meselesi yüzündendi. Bu sırada maktul bir silah çıkartarak Erdem’e doğrulttu. Erdem ise bir demir parçası ile eline vurmaya çalıştı ancak silahı düşüremedi. Bu sırada Ertekin oraya geldi. Bu kez Hızır A. silahını Ertekin’e yöneltti. Bu sırada Ertekin dışarı çıkıp av tüfeği ile geri döndü. Korkutmak amaçlı maktulün ayağına doğru ateş etti. Hızır A.’ün yaralanması üzerine ben ve Erdem maktulü kenara çekerek ilk yardımda bulunduk ve polisi aradık” dedi.Öldürdüğü şahsın ailesinden özür diledi

Davada söz alan cinayet zanlısı Ertekin İ. ise, “Maktulün ailesinden özür diliyorum. Öldürme amacım hiçbir şekilde yoktu. Maktulün geçmiş eylemleri nedeniyle korkutmak amacıyla böyle bir davranışta bulundum” diye konuştu.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi

Mahkeme heyeti sanığın kasten öldürme suçundan tutukluluk halinin devamına ve kayıtlı soruşturmada kullanıldığı belirtilen mermilerin temin edilerek, mermilerin aynı silahtan atılıp atılmadığı konusunda rapor düzenlenmesi ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.