Kılıçdaroğlu’ndan flaş açıklamalar!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da gerçekleşen Kadın Muhtarlar Buluşması'nda konuşuyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Çankaya Zübeyde Hanım Tesisleri’nde Kadın Muhtarlar ile gerçekleştirilen toplantıda konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:“Eğer demokrasiden söz ediyorsak, bu ülkede demokratik hareket olarak seçimleri görüyorsak, bu topraklarda ilk yapılan seçim muhtarlık seçimidir. Tarih de vereyim, 1833. Muhtarlığın kurumsal olarak bu kadar tarihsel bir değere ulaşması, bizim muhtarlık üzerine biraz daha düşünmeye zorunlu kılıyor.”

“Bizim bütüncül bir muhtarlık kanununa ihtiyacımız var. 82 kanunda 354 maddede muhtarlık adı geçiyor. Muhtar eline kanunu aldığında görevi nedir, yetkisi nedir, bütün bunların olacağı bütüncül bir kanun.”“Bu kanun taslağı hazırlandı ve bazı muhtarlara gönderildi. Birleşik oy pusulası niye sizde yok? Küçük kağıtlara yazılıyor, bir de rakip muhtar varsa kağıtları cebine koyuyor, giden kişi de muhtara oy veremiyor. Buna ben itiraz ediyoruz, siz de itiraz edeceksiniz.”

“Neden muhtarların bir ‘muhtarlık evi’ yok? Saray değil ya bir ev, neden yok? Geçenlerde bir muhtar arkadaşımız aradı, ben bu maaşla nasıl ev alayım diye sordu.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.