Kimlik belgesi olmayan öğrenci sınava alınmadı!

Kimlik belgesi olmayan öğrenci sınava alınmadı! Afyonkarahisar'da YKS'nin ilk oturumu olan TYT, koronavirüs önlemleri altında gerçekleşirken, kimlik ve sınav belgesi olmayan öğrenciler sınava alınmadı.
Kimlik belgesi olmayan öğrenci sınava alınmadı

Kimlik belgesi olmayan öğrenci sınava alınmadı! Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu TYT için Afyonkarahisar’da toplam 16 bin 653 öğrenci 61 okul ve cezaevlerinde sınava girdi. Sınav için 2 saat öncesinden öğrenciler okullara gelmeye başladı.

Aileleriyle birlikte okul girişine kadar gelen öğrenciler, sınav belgelerini göstererek okul içerisine alındı. Koronavirüs önlemleri altında sınavların yapılacağı salonlara alınan öğrencilere maske dağıtıldı. Çocuklarını dışarıda bekleyen anne ve babalarda sosyal mesafe kurallarına riayet ederek Yasin-i Şerif okuyup dualar ettiler.

Öte yandan kimlik ve sınav giriş belgesi olmayan öğrenciler sınava alınmadı. Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde YKS’ye giren bir üniversite adayı sınav saatinin başlamasının ardından kimlik kartını unuttuğu için sınava alınmadı. Sınava alınmayan öğrenci de okuldan çıkarak uzaklaştı.

Ayrıca sabah yapılan ilk oturumun ardından tüm sınav merkezleri yeniden dezenfekte edilerek öğleden sonraki oturuma hazırlanacak.

Afyonkarahisar açık ve kapalı cezaevlerinde de sınav geniş güvenlik önlemleri altında sınav yapıldığı öğrenildi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.