Klasik Mercedes, öğrenciler yararına satıldı

“Bir Yıldız Doğuyor” projesi kapsamında yenilenen 1971 model klasik Mercedes, İstanbul’da yaşayan iş insanı Gökhan Subaşı tarafından satın alındı.
Klasik Mercedes, öğrenciler yararına satıldı

İş insanı Hüseyin Özharputlu’nun başlattığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Eğitim Vakfı, Klasik Mercedes Kulübü’nün desteklediği, sanayici ve iş insanlarımızın da katkı sağladığı “Bir Yıldız Doğuyor” projesi, başarı ile tamamlandı. Proje kapsamında, baştan sona yenilenen 1971 model Mercedes marka klasik otomobil, İstanbul’da yaşayan iş insanı ve Klasik Mercedes Kulübü üyesi Gökhan Subaşı tarafından, açık artırma için tespit edilen fiyat bedelinden satın alındı.

Satın alınma işlemi öncesinde iş insanı Gökhan Subaşı, eşi Dilek Subaşı, çocukları Umut ve Duru Subaşı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Ziyarette Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve Bir Yıldız Doğuyor Projesi Koordinatörü Hüseyin Özharputlu da hazır bulundu.Klasik Mercedes, öğrenciler yararına satıldıZiyaretin ardından klasik Mercedes önünde açıklama yapan Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Uzun zamandır iş insanı Sayın Hüseyin Özharputlu’nun koordinatörlüğünde Klasik Mercedes Otomobil, Afyon Eğitim Vakfı yararına açık artırma ile satılacaktı. Pandemi nedeniyle açık artırmayı iptal etmek zorunda kaldık. Ama bugün mutlu bir gün yaşıyoruz. İstanbul’dan Sayın Gökhan Subaşı Bey, eşi ve çocukları ile gelerek, eğitime katkı için hiç tereddüt etmeden açık artırmada satacağımız limitlerdeki bir fiyata bu otomobili aldılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah Gökhan Bey’in bu katkısından ihtiyaç sahibi birçok öğrenci yararlanacak. Sayın Hüseyin Özharputlu Bey’e de bu proje dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İş insanı Gökhan Subaşı ise “Uzun süreden bu yana Klasik Mercedes Kulubü’nün bir üyesiydim. Bu otomobili yapılış sürecinden bu yana takip ediyordum. Otomobilin öğrencilerler yararına satılacağını öğrenince hiç tereddüt etmeden satın almak istedim. Bize de kısmet oldu. İnşallah bu hizmetler bundan sonra da devam eder. Burada olmaktan mutluluk duyuyorum, böyle bir otomobile sahip olmaktan da onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.Gökhan Subaşı’nın eşi Dilek Subaşı da böyle bir organizasyona destek olmaktan gurur duyduklarını belirterek “Eşim uzun zamandır klasik bir araç almak istiyordu. Böyle güzel bir organizasyon vesilesi ile bu hayaline kavuştuğu için çok mutluyuz. Aile olarak buraya geldik ve çok kıymetli insanlarla tanıştık. Otomobili kazasız, belasız, iyi günlerde kullanmayı diliyoruz. Afyon Eğitim Vakfı’nın böyle bir organizasyonuna katkı sağlamak bize gurur verdi” şeklinde konuştu.

İş insanı ve Bir Yıldız Doğuyor Projesi Koordinatörü Hüseyin Özharputlu da, klasik otomobilin Afyon Eğitim Vakfı yararına satılması için açık artırma planladıklarını, ancak bu organizasyonun yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla iptal edildiğini hatırlattı. Özharputlu, “Yaklaşık iki yıl önce böyle bir proje aklımıza geldi. Sağolsun Hüsnü Serteser Başkanımız bu projeyi ilk günden son güne kadar takip etti ve destekledi. Projemizi neticelendirdik. Pandemi dolayısıyla satışımızı gerçekleştirememiştik. Daha sonra Gökhan Bey, aracımıza internet üzerinden talip oldu. Hüsnü SerteserBaşkanımız’ın dediği gibi yüksek rakamlar teklif ederek aracımıza sahip olmak istediğini söyledi. Bu davranışı dolayısıyla Gökhan Bey’e, bize böyle bir projede destek olduğu ve fırsat verdiği için Hüsnü SerteserBaşkanımız’a, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker’e de teşekkür ediyorum” dedi.Konuşmaların ardından Subaşı Ailesi, yeni aldıkları Mercedes otomobil ile hatıra fotoğrafı çektirdi.Klasik Mercedes, öğrenciler yararına satıldıHenüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.