Korkutan Açıklama Geldi! Ülkede Ölü Sayısı 3 Bini Aştı

Ulusal Sağlık Komisyonu, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ölümcül yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte yaşanan 31 can kaybının tamamının virüsün merkez üssü olan Hubey eyaletinde gerçekleştiğini ve ülkedeki can kaybının 3 bin 14’e ulaştığını duyurdu.

Komisyon tarafından yapılan açıklamada, virüs bulaşma şüphesi taşıyan kişilerin sayısı 522 olarak bildirildi. Gözetim altında tutulanların sayısı 32 bin 870’e gerilerken iyileşerek taburcu edilen hastaların sayısı 52 bin 45’e yükseldi. Son 24 saatte 31 can kaybı yaşanırken 139 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Bugüne kadar tespit edilen yeni koronavirüs vakası ise 80 bin 270’e çıktı.

16 Geçici Hastane Kapatılacak

Çin ana karası dışında Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde kaydedilen vaka sayısı 104’e çıkarken, Makau Özel İdari Bölgesi’nde ise 10 olarak bildirildi. Salgının merkez üssü olan Hubey eyaletinde, normal hastanelerde kapasite yetersizliği sebebiyle kurulan 16 geçici hastanenin tedricen kapatılacağı açıklanmıştı. Karar sergi salonları, spor salonları ve çeşitli binalardan dönüştürülen ve yatak kapasitesi 5 bini bulan geçici hastaneyi kapsarken ülkede son haftalarda Hubey başta olmak üzere yeni vaka, şüpheli vaka sayısında ciddi oranda azalmanın bunda etkili olduğu aktarılmıştı.





Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.