Korona denetimine çıkan kaymakam yaralı köpeğin imdadına yetişti

Afyonkarahisar-Antalya karayolunda bir aracın çarpması sonucu bacakları kırılarak yol ortasında kanlar içinde kalan kurt köpeğinin imdadına o esnada yoldan tesadüfen yoldan geçen Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya yetişti. Kapankaya’nın haber vermesi ile yaralı köpek hayvan severler tarafından veteriner hekimi götürülerek tedavi altına alındı.
Korona denetimine çıkan kaymakam yaralı köpeğin imdadına yetişti

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili denetim yapan Kaymakam Kapankaya şehirlerarası yolda bir köpeğin yerde yattığını fark etti. Aracı durdurarak inen Kaymakam Kapankaya hayvanın yaralı olduğunu fark edince ilgili kurumlar ile birlikte ilçedeki gönüllü hayvanseverlere haber verildi.

Tasmalı olduğu için sahipli olduğu düşünülen kurt köpeği ardından olay yerin gelen hayvan severler tarafından arazi aracının bagajına konularak ilçedeki bir veteriner hekimi götürüldü. Hayvanseverler tarafından rehabilitasyon merkezinde tedavisi üstlenilen yaralı kurt köpeğinin ön ayaklarının kırık olduğu belirlendi. Hayvanseverler, Kaymakam Kapankaya’ya duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.