Koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı

Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Meclisi başkanlığında olan Vali Gökmen Çiçek ve diğer üyelerin katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda covid-19 ile mücadele kapsamında cumartesi günü yapılacak olan sınav için yeni kararlar alındı.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı

Afyonkarahisar Hıfzıssıhha Meclisi koronovirüs ile mücadele kapsamında salgının yayılmasını önlemek amacıyla yeni kararlar almaya devam ediyor.

5 Eylül 2020 cumartesi günü yapılacak olan(İOKBS) 2020 ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı için bazı kararlar alındı. Alınan kararlarda “Covid-19 testi pozitif olan öğrenciler ve kesin covid-19 tanısı ile ilk tedavisi tamamlanıp ve sonrasında 14 günlük karantina sürecinde olan adaylar  Afyon Lisesi ana binasında gerekli tüm tedbirler alındıktan sonra sınava alınacaklardır. Covid-19 testi pozitif olan adaylar evlerinden ambulans ile alınıp sınav sonrasında da ambulans ile tekrar evlerine bırakılacaklardır.  Vaka temaslı olup covid-19 tanısı olmayan ve 14 gün karantinada olan adaylar ise gerekli tedbirleri alıp sınav yerine kendileri ulaşım sağlayacaklardır, sınav merkezlerinin yedek salonlarında sınava alınacaklardır, aynı binada sınava giren öğrencilere temas etmeyecek şekilde giriş katlarında uygun yedek salonlarında sınava alınacaklardır, sağlık bakanlığının önerileri doğrultusunda bölge sınav yürütme komisyonları tarafından gerekli tüm önlemler alınarak sınav tedbirleri hizmeti sağlanacaktır.” açıklamalarında bulunuldu. 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.