Koronavirüs testi pozitif çıkan Başhekim Duran, uyardı:

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran’ın son yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Deneyimli doktorun tedavisi evde devam ediyor. Duran, karantina altından uyarılarda bulundu: “Maske takın”
Koronavirüs testi pozitif çıkan Başhekim Duran, uyardı:

Çin’den yayılan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını artarak devam ediyor. Birçok bölgede karantina uygulamaları başlatılırken, bazı illerde kısıtlamalar yapılıyor. Afyonkarahisar’da da salgının yayılışı sürüyor. Son olarak Afyonkarahisar devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran’ın da Kovid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede başarılı çalışmalar yürüten hastanenin başhekimi Duran’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, tedavisinin evde sürdüğü öğrenildi. Karantina altında bulunan Duran’a Gazete 3’e yaptığı açıklamada, durumunun iyi olduğunu belirtti. Duran, şunları dile getirdi:“Başımıza böyle bir şey geldi. Bulunduğum durum olayın ciddiyetini bir kez daha kanıtlamıştır. Bizler sağlık çalışanları olarak tüm tedbirleri aldığımız halde bu hastalığa yakalanıyorsak, dışarıda ki vatandaşlarımız daha büyük bir tehdit içinde. Lütfen gerekli tüm tedbirleri alalım. Özellikle maske takalım. Maske taktığınızda zorlandığınızı biliyorum. Zorda nefes alıyor olabilirsiniz. Ama unutmayın, maske taktığınızda, solunum cihazına takıldığınızda aldığınız nefesten çok daha kolay nefes alırsınız” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.