icsayfa

Koronavirüs vaka sayısında rekor artış

İran'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 3 bin 902 yeni vaka tespit edilirken 235 kişi hayatını kaybetti. Ülkede salgın başlangıcından bu yana en yüksek vaka sayısı kayda geçti.
Koronavirüs vaka sayısında rekor artış

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik son istatistikleri paylaştı. Son 24 saatte, 3 bin 902 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirten Lari, 235 kişinin de hayatını kaybettiğini ifade etti. Lari, son verilerle birlikte ülkede tespit edilen toplam vaka sayısının 475 bin 674’e, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 27 bin 192’ye ulaştığını açıkladı.

Sözcü Lari , Tahran, İsfahan, Kum, Doğu Azerbaycan, Güney Horasan, Semnan, Gazvin, Loristan, Erdebil, Huzistan, Kirmanşah, Kohgiluye ve Buyer Ahmed, Gilan, Buşehr, Zencan, İlam, Rezevi Horasan, Mazenderan, Çaharmahal ve Bahtiyari, Elburz, Batı Azerbaycan, Merkezi, Kirman, Kuzey Horasan, Hamedan ve Yezd eyaletlerinin kırmızı bölgeler olduğunu belirtti.

İran’da günlük tespit edilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısında büyük artış yaşanıyor. Ülkede son 24 saatte 3 bin 902 vakanın tespit edilmesiyle salgın başlangıcından bu yana en yüksek rakam kayda geçti.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.