Koronavirüsten hayatını kaybeden belediye başkanı defnedildi

Koronavirüse yakalandıktan sonra hayatını kaybeden Konya'nın Çumra İlçe Belediye Başkanı Halit Oflaz son yolculuğuna uğurlandı.

Koronavirüs aramızdan bir kişiyi daha aldı. Konya’nın Çumra İlçe Belediye Başkanı Halit Oflaz yakalandığı koronavirüs hastalığına yenilerek hayata gözlerini yumdu. Başkan Oflaz toprağa verilirken gözyaşları sel oldu.

Konya’nın Çumra İlçe Belediye Başkanı Halit Oflaz, boğaz ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurmasının ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı. Geçtiğimiz Cuma günü ağırlaşan tablo ile entübe edilen Başkan Oflaz, cumartesi ve pazar günü diyaliz, plazma tedavisi, ilaçlar ve verilen kan ürünleri ile tedaviye yanıt verdi. Başkan Oflaz yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hacı Veyis Camisi’ne getirilen Oflaz’ın cenazesi, İl Müftüsü Ahmet Poçaoğlu’nun kıldırdığı namazın ardından Üçler Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenazede baba Salih Oflaz oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.Törene, Oflaz’ın yakınları, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ve çok sayıda vatandaş katıldı.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.