Kovid-19’u yenen 64 yaşındaki kadının yürek burkan sözleri

Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçesi’nde eşiyle koronavirüse yakalanan ve tedavi sürecinde hayat arkadaşını kaybeden 64 yaşındaki Safiye Akbayrak, "Hastaneye çift gittim, tek geldim” sözleriyle yürekleri dağladı.
Hastaneye çift gittim tek geldim

Kızılören İlçesi’nde çiftçilik yapan 3 çocuklu Ömer ve Safiye Akbayrak çiftine, rahatsızlıkları nedeniyle gittikleri Sandıklı Devlet Hastanesi’nde Kovid-19 teşhisi konuldu. Hastanede yaklaşık 14 gün tedavi gören Akbayrak çiftinden Safiye Akbayrak, test sonucunun negatif çıkmasıyla taburcu edildi. Daha önceden rahatsız olduğu için akciğerinden ameliyat geçiren Ömer Akbayrak ise eşi taburcu edildikten bir gün sonra hayatını kaybetti.
ÇİFT GİTTİM TEK GELDİM
“Doktor ve hemşirelerin motivasyonuyla hayata daha çok bağlandım” diyen Safiye Albayrak, hastanede tedavi sürecinde sağlık çalışanlarının çok yardımcı olduğunu dile getirdi:

“Hastanede sürekli serum taktılar. Her gün ilaç veriyorlardı. Hem doktorlar hem de hemşireler bize yakın ilgi gösterdi. Bu süreçte onların da desteğini arkamda hissettim. Hastanede eşimle birbirimizi hiç göremedik. Bir tarafta ailemi bir taraftan da hayat arkadaşımı düşünüyordum. Eşimi yoğun bakıma giderken gördüm. Orada bana ‘sen benden önce eve gidersin’ diyerek kıyafetlerini verdi. O an dünyam üzerime yıkıldı. Çünkü ölümle burun buruna gelmiştim. 3 çocuğumu ve 8 torunumu düşündükçe bana kuvvet geliyordu. Beni ayakta tutan onları bir daha görebilme ihtimaliydi. Kendimden çok eşim için endişelendim. Eşimin öleceğini hiç düşünmemiştim. Benden iyiydi çünkü. Hastaneye çift gittim, tek geldim. Vatandaşlardan isteğim toplum içine girmesinler. Ben pişman oldum. Akıllandım ama iş işten geçti.”
Her şeye rağmen hayatta olduğu için mutlu olduğunu vurgulayan Akbayrak, insanların koronavirüse karşı tedbirlere uymasını istedi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.