Kurye Öğretmen Cezaevini Boyladı!

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, birisi kurye öğretmen olmak üzere dört adamıyla yakalanarak cezaevine konan “Kimyager” lakaplı Çetin Baydaş’a yönelik gerçekleştirdikleri son operasyonda, 25 milyon lira değerinde uyuşturucu hap ve ham madde ele geçirdi.

Okul önlerinde uyuşturucu satışına yönelik çalışma yapan ekipler, Büyükçekmece’de, torbacı olarak tabir edilen satıcıların uyuşturucuyu tedarik ettiği börek imalathanesi görünümündeki bir adresi tespit ederek takibe aldı. Adresten çıkan şüpheli şahısların bir araca çuval ve poşetler ile bir şeyler yüklediğini belirleyen ekipler, operasyon kararı aldı. Ekiplerin yaptığı baskında, uyuşturucu yüklü araçla polisten kaçmaya çalışan şüphelilerden biri, Avcılar Denizköşkler mahallesi E5 mevkiinde yakalanarak gözaltına alındı.

83 Kilo 500 Gram Kimyasal Uyuşturucu Ele GeçirildiEkipler, yakalanan araçta yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirdikten sonra uyuşturucuların yüklendiği imalathaneye girdi. Ekipler, burada yaptıkları arama ve incelemelerde; 164 bin 200 gram ağırlığında 821 bin adet ecstasy hap ile 1 milyon 500 bin adet ectasy hap üretiminde kullanılacak olan 11 kilogram MDMA maddesi, 83 kilo 500 gram kimyasal uyuşturucu, 135 kilo ecstasy hammaddesi ile bir basım makinesi, 10 hap basım mili ve farklı makineler ele geçirdi.

Piyasa Değeri Tam 25 MilyonOperasyon kapsamında üç şebeke mensubuyla birlikte imalathanenin ve uyuşturucuların sahibi sabıkalı Çetin Baydaş, ekipler tarafından gözaltına alındı. “Kimyager” lakaplı Çetin Baydaş’ın, son operasyonda ele geçirilen uyuşturucu hap ve ham maddesinin piyasa değerinin 25 milyon lira olduğu öğrenildi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.