Manisa’da 275 Ağır Hasarlı Yapı Tespit Edildi

Manisa Valiliği, Akhisar ve Kırkağaç depremlerinin ardından yapılan çalışmalar sonucu, 4 ilçede 596 az, 275 de ağır hasarlı yapı tespit edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Manisa, İzmir, Denizli Çevre ve Şehircilik İl müdürlüklerine bağlı ekiplerle, toplam 68 mahallede hasar tespit çalışması gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, incelemelerde Akhisar’da 318 az, 151 ağır hasarlı, Kırkağaç’ta 268 az, 123 ağır hasarlı, Saruhanlı’da 2 az hasarlı, Soma’da 8 az, 1 ağır hasarlı konut yapı tespit edildiği kaydedildi.

Ağır hasar gören Karakurt Mahallesi Vahdet, Karabörklü ve Akifakı camilerinin de aralarında bulunduğu 7 yapının yıkımının gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, yıkım çalışmalarına devam edildiği belirtildi. Depremde evi oturulamayacak şekilde zarar gören 201 vatandaşın Kırkağaç Şehzadeler Gençlik ve İzcilik Kampı’na yerleştirildiği bildirildi. Ayrıca depremden zarar gören vatandaşların geçici barınmalarına ilişkin çalışmalar, ayni ve nakdi yardımların da valilik koordinesinde yapılmaya devam edildiği vurgulandı.15 Mahallede 400 Çadır Kuruldu

Depremzedelerin geçici barınma, gıda, ısınma ve diğer ihtiyaçları, Manisa Valiliği koordinesinde Büyükşehir Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Türk Kızılay, kaymakamlıklar ve ilçe belediyelerince karşılanıyor. AFAD tarafından 15 mahallede kurulan 400 çadırda, depremzedeler kömür sobasıyla ısınıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.