MHP’de yeni başkan belli oldu

Geçtiğimiz günlerde Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’in özel haberinde sözünü ettiği ‘MHP’de Kocacan’a yeşil ışık’ haberinde bahsedilen MHP İl Kongresi’nin tek aday olarak mevcut başkan Mehmet Kocacan’ın listesiyle gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Mehmet Kocacan, yeniden il başkanı seçilerek güven tazeledi.
MHP'de yeni başkan belli oldu

Tek liste halinde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Divan Üyeliklerini ise MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol yaptı. Kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj okundu.

Allah bizi bu yoldan ayırmasın

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, Cumhur İttifakı kapsamında, AK Parti ile beraber Türkiye’nin bekası için çalıştıklarını ve çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Kocacan, “Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’ne geçişten sonra birlik ve beraberliğimizi bozmadık. Ülkemiz için taşın altına gövdemizi koyduk. Her şeye katlandık, her dile rıza gösterdik. Yolumuza revan olduk devam ediyoruz. Allah bizi bu yoldan ayırmasın” dedi.

Cumhur İttifakı’ndan geri dönmeyeceğiz

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Kongreler tazelenmenin, güçlenmenin ve istişarenin yeridir. Afyonkarahisar Anadolu’nun kadim bir kentidir. Cumhur İttifakı’nın bir masa ve birkaç bakanlık değil, Türkiye’nin bekası kurdu ve devam etmesi için de her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu Genel Başkanımız ve tüm ülkücüler ifade etmektedir. Bundan farklı düşünen kardeşlerimiz varsa eğer, düşüncesini tekrar gözden geçirsin çünkü Cumhur İttifakı’ndan dönüş olmayacaktır” dedi.

Esas yargılanması gereken Kılıçdaroğlu’dur

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Cumhur İttifakı’nın aynı zamanda bir sistem ittifakı olduğunu belirterek, “Bunun adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Türkiye Cumhuriyeti eski sisteme nispeten daha güçlüdür. Gerek yürütmede gerekse yasamada sistemsel düzenlemeler yapıldı. 1961 yılının anayasasının kalıntısı olan, bazı kurumsal yapılarında, bu sistemin doğasına ve mantığına uygun şekilde yeniden yapılandırılmasına ve teşkilatlandırılmasına ihtiyaç var” dedi.

Akçay, Enis Berberoğlu’nun davasına ilişkin olarak, “Bu olayda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sorumluluğu gözden ırak tutuluyor. Bu davada esas yargılanması gereken Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Adeta bu hadisede kuryelik görevi yapmıştır. Bu durumu kimse tartışmıyor?” dedi. Yapılan konuşmaların ardından kongrede seçime geçildi. Tek liste halinde yapılan kongrede mevcut başkan Mehmet Kocacan, yeniden il başkanı olarak seçildi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.