Microsoft, İzmir depremi paylaşımı yapan kişiyi yalanladı

Dünyanın en değerli teknoloji şirketleri arasında ilk 5’e giren Microsoft, bu sefer bir çalışanıyla gündeme geldi. MVP unvanı nedeniyle Microsoft çalışanı olarak kendini gösteren kişinin yaptığı İzmir depremi paylaşımı büyük tepki çekti. Microsoft ise o kişiyi yalanladı.
Microsoft, İzmir depremi paylaşımı yapan kişiyi yalanladı

Cuma günü İzmir’de meydana gelen büyük depremde şuan için 91 can kaybı, 994 yaralı vatandaş mağdur olurken kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bunların yanında İzmir’in çirkin bir paylaşıma konu edilmesi de herkesi derinden üzdü.

Microsoft çalışanı Maxsime Rastello’nun İzmir depremi ile ilgili paylaşımının ardından Microsoft’a gölge düşüren olaya tepkiler çığ gibi büyüyor. Teknoloji devi Microsoft’tan yapılan açıklamada ise: “İzmir depremiyle ilgili paylaşımıyla gündeme gelen kişi, Microsoft çalışanı değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Sözleşme ihlali olduğu açıkça görülen şartlar nedeniyle, kendisinin MVP programıyla tüm ilişkisi kesilmiştir” denildi.Paylaşımın sahibi Maxsime Rastello ise özür mesajını sosyal medya hesaplarında yayınladıktan sonra tüm sosyal medya hesaplarını kapattı. Yayınladığı mesajda,”Türk toplumu ve depremin kurbanlarından özür dilerim. Paylaşımım berbattı” demekle yetindi.

Microsoft Mvp unvanı nedir?

Most Valuable Professional (Mvp)’ler Microsoft çalışanı değil. Microsoft programları üzerinde uzmanlaşmış, bilgilerini sektörde çalışan diğer profesyonellerle gönüllülük esasına bağlı olarak paylaşan kişiler.Hiçbir zaman bir Microsoft çalışanı olmamıştır

Microsoft’un Scott Hanselman’a konuşan sözcüsü, “Bu yorumları yapan hiçbir zaman bir Microsoft çalışanı olmamıştır. Açık davranış ihlali sonucunda Microsoft MVP statüsü de iptal edilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.