Milletvekili Taytak’tan sanayici ve üreticilere müjde!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin'i makamında ziyaret etti. Yapılan görüşme sonucunda Afyonkarahisar'da Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Belgelendirme Müdürlüğü kurulacağını müjdeledi.
Milletvekili Taytak’tan sanayici ve üreticilere müjde

Afyonkarahisar’da TSE Belgelendirme Müdürlüğü bulunmadığından sanayiciler ve üreticiler belgelendirme almak için diğer illere gitmek zorunda kalıyordu. TSE Belgelendirme Müdürlüğü’nün Afyonkarahisar’da kurulması için TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında ziyaret eden MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, sanayici ve üreticilere müjdeli haberi verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Taytak, “Afyonkarahisar ilimizde TSE Belgelendirme Müdürlüğü bulunmadığından, belge değerlendirmeleri başka illerde yapılmaktaydı. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser Bey, yaptığımız görüşmelerde ilimizde TSE Belgelendirme Müdürlüğü’ne ihtiyaç olduğunu ifade etmişti. Biz de Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında ziyaret ederek bu talebimizi kendisine ilettik. Sağolsunlar TSE Başkanımız Prof. Dr. Adem Şahin Bey de Afyonkarahisar ilinin TSE Belgelendirme Müdürlüğü’ne ihtiyacı olduğunu, bunun için her türlü desteği sağlayacaklarını söyleyerek ilimizde TSE Belgelendirme Müdürlüğü’nün kurulacağını söyledi. Bundan sonra sanayicilerimiz ve üreticilerimiz, TSE belgelendirmesi için diğer illere gitmek zorunda kalmayacak. TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin Bey, gerekirse ilimizde müdürlük içinde laboratuvar da kurulacağını ve belgelendirme müdürlüğünün ilimiz için her türlü desteği sanayici ve üreticimize sağlayacağını söyledi. Ayrıca her türlü faaliyetler yerinde yapılacak. TSE Başkanı Adem Şahin’e desteklerinden dolayı Afyonkarahisarlı sanayicilerimiz ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.Milletvekili Taytak’tan sanayici ve üreticilere müjde2

Afyonkarahisar’da TSE Belgelendirme Müdürlüğü kurulacak

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Afyonkarahisar’da TSE Belgelendirme Müdürlüğü’nün kurulacağını söyleyerek Milletvekili Taytak’a konuyu gündeme getirdiği için ve sanayici ve üreticiyi düşündüğü için teşekkür etti.Serteser’den Milletvekili Taytak’a teşekkür

Milletvekili Taytak, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’i telefonda arayarak bu müjdeli haberi verdi. Başkan Serteser de hem Milletvekili Taytak’a hem de TSE Başkanı Şahin’e teşekkür etti. Serteser, “Daha önce sanayicilerimiz ve üreticilerimiz belgelendirme için başka illere gidiyorlardı. Sayın Vekilimiz Mehmet Taytak Bey sağolsunlar, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ile yaptığı görüşmeler sonucunda müjdeli haberi bizleri arayarak iletti. Bundan sonra sanayicilerimiz ve üreticilerimiz yerinde ve daha hızlı hizmet alacaklar. Bu kapsamda hem Milletvekilimiz Taytak’a hem de TSE Başkanımız Adem Şahin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.