Milli Eğitim Müdürlüğü’nde koronavirüs şoku

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Türkiye’de de etkisini göstermeye devam ediyor. Alınan tedbirlere rağmen vakalar her geçen gün artarken bir haber de Afyonkarahisar’dan geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın koronavirüse yakalandı.
Koronaya yakalanan İl Milli Eğitim Müdürü hastaneye kaldırıldı

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Türkiye’de de artmaya devam ediyor.

Alınan tedbirler, yapılan denetimler vaka sayılarının artmasına engel olamıyor. Afyonkarahisar’da  durum değişmedi. Her geçen gün yeni vaka haberleri gelmeye devam ediyor.17 Eylül’de Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada Entübe edilen hasta sayısında Afyonkarahisar Türkiye’de 3. Sırada olduğu ve yoğun bakımda yatak doluluk oranı ise ilimiz %61. Sırada olduğu belirtilmişti.

Son üç günün değerlerine bakılacak olursa il genelinde korkutan bir artış söz konusu.Okulların açılmasıyla birlikte veliler çocuklarını gönderip göndermeme konusunda kararsızlık yaşarken korkutan haberler geldi.

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın koronavirüse yakalandı. Alınan bilgilere göre Yalçın’ın evinde karantinaya alındığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde birkaç şubede de koronavirüse rastlandı.

Koronavirüse yakalanan personellerin ve şubelerin karantinaya alındığı öğrenildi.

4 Eylül’de Efe Hasan Öğünç’ün sunduğu Mercek programına katılan  İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’da  48 tane pozitif, 107 de temaslı toplam 155 öğretmenin koronavirüsten etkilendiğini açıklamıştı.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.