Milli Yıldız Yusuf Yazıcı, yine yaptı yapacağını!

Trabzonlu olan 23 yaşındaki genç futbolcu Yusuf Yazıcı, UEFA Avrupa Ligi'nde Sparta Prag'ın ardından Milan karşısında yaptığı hareketle çok konuşuldu.
Milli Yıldız Yusuf Yazıcı, yine yaptı yapacağını

Lille’de futbol hayatını sürdürmekte olan Trabzonlu Milli Yıldız Yusuf Yazıcı, UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nda lig ve kupada henüz yenilgi yüzü görmeyen Milan karşı karşıya geldi. İlerleyen saatlerde maç 0-2 devam ederken Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı ilk 11’de başladı. Yusuf, İtalyan devini tek başına yıkarak tarihe geçen bir performans ortaya koydu. Üçüncü golünü şık bir şekilde uğurladı. Maç 0-3 olduğunda Yazıcı, Milan karşısında da hat-trick yaptı. Milli futbolcunun mükemmel performansına övgü yağdı.

Bu başarısının ardından UEFA Avrupa Ligi’nde gol sayısını 6’ya çıkaran futbolcu Yazıcı, Fransa Ligi’nde ise şu ana kadar 1 kez sahayı yıktı.Yusuf Yazıcı kimdir?

Aslen Trabzon doğumlu olan Yusuf Yazıcı, 27 Ocak 1997’de doğdu. Yazıcı, 8 yaşındayken okul seçmelerinde keşfedildi ve Trabzonspor takımına kazandırıldı. 2008 tarihinde Trabzonspor takımının alt yapısında futbol yaşantısına adım attı. 2015 yılının aralık ayında profesyonel futbolculuk kariyerine başladı ve A takıma yükseldi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.