Murat Boz ve 3 kişi tutuklandı

Afyonkarahisar'da, kurdukları sahte çağrı merkezi aracılığıyla vatandaşları dolandırdığı belirlenerek yakalanan kişilerden örgüt lideri olarak değerlendirilen Murat Boz ve 3 kişi tutuklandı.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülmekte olan Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Üye Olmak ve Nitelikli Dolandırıcılık soruşturması kapsamında şüpheli şahısların daha önceden benimsemiş oldukları sistem ve yöntemler çerçevesinde hayali/paravan şirket üzerinden çağrı merkezi adı altında dolandırıcılık yapmak kastıyla Afyonkarahisar ilinde bir araya geldikleri tespit edildi. Şahısların, benimsedikleri bu yöntemler doğrultusunda dolandırıcılık eylemleri gerçekleştirdikleri ortaya çıkarıldı.

Vatandaşlarla telefonla irtibat kuran müşteri temsilcisi görevini üstlenen bir kısım şüphelinin gerçek kimliğini gizleyerek kod isim kullandıkları tespit edildi.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uygulanan teknik takip ve saha çalışmaları neticesinde toplam 36 ayrı nitelikli dolandırıcılık olayı açığa kavuşturuldu. Ayrıca şüphelilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden yaklaşık neticesinde 1 milyon TL haksız kazanç sağladıkları tespit edildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde Afyonkarahisar ve Hakkari ilinde toplam 13 şahıs yakalandı, 3 şahıs ise şube müdürlüğündeki işlemleri akabinde salıverildi.

10 şahıs tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Örgüt lideri olarak değerlendirilen Uğur Değirmenci, Ahmet Darı, Murat Boz ve örgüt üyesi olarak değerlendirilen Yasin Değirmenci tutuklandı.

Diğer örgüt üyeleri S.D., H.D., N.T., N.İ., H.K. ve H.Y. Sulh Ceza Hakimliğince salıverildi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.