Mustafa Sandal İfade Vermeye Gitti

Ünlü popcu Mustafa Sandal, geçtiğimiz dönemde çıkardığı “Beni Ağlatma” kitabında eskiden Defne Samyeli ile aşk yaşadığını yazmıştı, Defne Samyeli ise Mustafa Sandal’ın yazdıklarını yalanlamıştı.

Ünlü popçunun kitabında asılsız iddialara yer verdiğini öne süren Defne Samyeli, konuyla ilgili savcılığa gitti. Sürecin başında, “Dilerim Mustafa Sandal bu duruma bir netlik kazandırır da 25 senede topu topu 4 kez gördüğüm bir sanatçı arkadaşıma dava açmak durumunda kalmam” ifadelerini kullanarak ünlü popçuyu uyaran Samyeli,  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede kitabın 1. baskısında Samyeli’nin “onur ve saygınlığını zedelemeye yönelik ifadeler kullanıldığı, huzur ve sükununu bozduğu ve ismini rızası dışında kullanarak hukuka aykırı yayınlandığı” ifadelerine yer verildi.KİTAPTA DEFNE SAMYELİ İLE İLGİLİ İDDİA NEYDİ

Defne Samyeli, Mustafa Sandal’ın kitabında yer alan şu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi;“Tam ilk albümü çıkardığım sırada Defne ile tanıştık. Türkiye’nin en güzel üç kadınından biri olarak seçilmişti ve podyumlarda fırtına gibi esiyordu. Hem çok güzel hem de çok akıllı bir kadın olarak ondan etkilenmemek mümkün değildi. Şimdi geriye dönüp bakınca düşünme tarzıma gülmeme rağmen o zaman yeni ünlü olmanın verdiği şımarıklık ve endişe karşımı duygularla onu kız arkadaşım olarak lanse edemeyeceğimi, bunun kızların bana olan ilgisini azaltacağını, ilişkimizi gizli olarak ilerletebileceğimizi söyleyince Defne de bana hak verdi ve sonunda beni terk etti. Defne’den sonra da birlikteliklerim oldu”

MUSTAFA SANDAL İFADEYE ÇAĞRILDI“Hakaret”, “kişilerin huzur ve sükunu bozma”, “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi, yayılması ve paylaşılması” suçlarından cezalandırılması istenen Sandal hakkında açılan suç duyurusu için savcılık soruşturma başlattı. Konuyla ilgili ünlü popçu savcılığa ifade vermeye çağırıldı.

Soruşturmanın ne yönde olacağı ise Mustafa Sandal’ın ifadesinin ardından netleşecek.

 Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.