Rus Hackerlar Saldırıya Geçti!

27 Şubat’ta, Spektra Games‘in şimdiye kadar görülmüş en yüksek grafikli simülasyon ve araba park oyunu olarak adlandırılan ve yaklaşık 50 bin indirilmesi olan “Real Car Parking : Parking Master” adlı oyunu, yarım saat içerisinde onlarca 1 yıldız aldı. Gerçekçi ve zor bir araba park etme simülasyonu olan oyun, Rus hackerların saldırısına maruz kaldı.

Oyun, yandex.com’a kayıtlı “Vlad Mag” adlı bir kişiden mesaj aldı. Mesajda: “Sana bir Telegram grubunun yöneticisi sıfatı ile yazıyorum, sana yaptığımız düşük yıldız saldırısını durdurabilirim ve ayrıca o 1 yıldızları 5 yıldız yapabilirim ancak karşılıksız olmaz 300$ ödeme karşılığında 1 yıldız saldırısı durur ve eğer 500$ daha ödeme yaparsan 1 yıldızlar 5 yıldıza yükselecektir.Pekala, beni aramanın anlamı yok. Google, belki bu konuda sana yardımcı olacak ama bu çok yavaş olacaktır. ve sen bu süreç içerisinde yeni 1 yıldızlar alacaksınız, bu yüzden Google’ın yardımı bir işe yaramayacak. Oyununun puanı yapmış olduğumuz saldırılar ile şu an 3.7, birkaç gün içinde yaklaşık 2.5 olacak, ve bu yüzden kimse oyununuzu indirmeyecek ve market sıralamanız çok düşecek, uygulama 1-2 hafta içinde ölecek. Bunu küçük bir ücret ile düzeltebilirsiniz yalnızca bir uygulamanız bulunuyor. 500 $ ödeyin Anlaşalım, uygulama puanınızı 1-2 gün içinde size geri vereceğim ve size asla tekrar saldırmayacağım.” ifadelerine yer verildi.

Bu mesajdan sonra oyunun sahibi, fidye ödemeyi reddettiği için saldırılar arttı ve oyunun puanı düştü. Google’ın bu saldırılara çözüm bulamaması bağımsız Türk oyun geliştiricilerinin puanlara olan güvenini oldukça sarsarken oyunun geliştiricisi, saldırıların artması sebebiyle Google’dan tekrar yardım istedi. Daha sonra Google, saldırı amacıyla yapılan 1 yıldızların tamamını sildi ve oyun eski puanını geri kazandı.Kaynak: https://www.indiestriyel.com/

 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.