“Sadece ailenize güvenin”

Afyon Emniyet Müdürlüğünün özellikle Erenler Bölgesinde fuhuş ile uyuşturucuya yönelik operasyonları sonuç vermeye devam ediyor. Ağustos ayı başlarından itibaren hız verilen operasyonlarda fuhuş yapıldığı belirlenen çok sayıda eve yapılan baskınlarda pek çok kişi yakalanmıştı. Baskın yapılan evlerden birisinde tesadüfen bulunan ve kız arkadaşına anahtar bırakmak için orada olduğu öğrenilen S.T. de Emniyet’te mağdur olarak alınan ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. S.T. başından geçenleri GAZETE 3'e anlattı.
Sadece ailenize güvenin

Gözaltına Alınmasını anlattı

Mağdur S.T. GAZETE 3 ve KANAL 3’e gelerek özel açıklamalarda bulundu. S.T. “Ben okuldan mezun olduktan sonra zaman zaman okuldan kız arkadaşlarımla buluşuyor ve birlikte vakit geçiriyorduk. Arkadaş çevremiz genişledi ve zaman zaman birlikte kafelere gittik. Bir arkadaşım ev anahtarını bana bırakmıştı ve diğer arkadaşına o anahtarı bırakmak için gitmiştim. O sırada polis baskın yapınca bende o evde bulunduğum için Emniyet’e götürüldüm. O evi izleyen polis eve girip çıkan erkekler ile de konuşmuş. Benim fuhuş olayı ile ilgim olmadığını polis de anladı ve benim ifademi mağdur olarak aldılar, sonra da bıraktılar.’

Yanlış yerde olmanın bedeli

Kendisinin hiç bir şekilde kimse ile bir ilişkisinin olmadığını, fuhuş olayları ile alakasının olmadığını ama yanlış yerde olması nedeniyle bir kaç gün sıkıntı çektiğini ve kendisini tanıyanları üzdüğü için son derece üzgün olduğunu söyleyen S.T. yaşıtlarına tavsiyelerde bulundu. S.T. “Ben Afyonluyum. Burada zaman zaman arkadaşlarımla ailemin izniyle vakit geçiriyordum. Ama işte yanlış bir yerde olmamın bedelini çok ağır ödedim. Çok yakın akrabalarım bile yanlış düşündüler. Sevdiğim insanları üzdüğüm için üzgünüm” dedi.Genç kızlara tavsiye

S.T. yaşıtlarına tavsiyelerde bulunurken, “Özellikle bizim yaşımızdaki genç kızların herkese inanmaması gerekiyor. Hiç bir suçum yok iken benim başıma böyle bir şey geldi. Bu nedenle genç kardeşlerimizi, arkadaş çevrelerine dikkat etmeleri ve her yere gidip gelmemeleri konusunda uyarmak istiyorum. Ailelerinden başka kimseye inanıp güvenmesinler. Her yere gidip gelmesinler” dedi. S.T. nin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliğinde de fuhuş ile ilgili bir kaydının bulunmadığı, mağdur olarak ifadesinin alındığı öğrenildi.

Baba Ö.T Gazete 3’e konuştu

Genç kızın babası Ö.T. ise kızına inandığını ve suçsuz olduğunu, bu durumunda Emniyet ve Savcılık tarafından onaylandığını belirterek, “Özellikle benim kızım yaşındaki gençlerin arkadaşlarına ve çevrelerine dikkat etmelerini istiyorum. Bazı kötü niyetli kişiler, genç kızlarımızın haberi olmadan onların isimlerini ve resimlerini kullanarak kötü işlere de karıştırabilirler. Aman dikkat etsinler. Bu arada KANAL 3 ve GAZETE 3’e çok teşekkür ediyorum. Gençlerimizin kötü yollara düşmemesi için çok önemli görev yapıyorlar, Allah razı olsun” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.