“Sağlıklı Kentler Birliği” 33. Meclis toplantısı gerçekleştirildi

Sandıklı Belediyesinin üye bulunduğu “Sağlıklı Kentler Birliği” 33. Meclis toplantısı Bursa ilinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş ev sahipliğinde, Almira otelde gerçekleştirildi.
“Sağlıklı Kentler Birliği” 33. Meclis toplantısı gerçekleştirildi

Sağlıklı Kentler Birliği üye belediyelerinin katıldığı toplantıda, Pandemi sürecinde üye olan belediyelerin edindiği tecrübeler, Covid-19 virüsüne karşı mücadele teknikleri, belediyelerin salgınla mücadelede oynadıkları roller ile hükümete bu süreçte verebilecekleri katkılar görüşülerek karara bağlandı.

 “Sağlıklı Kentler Birliği” 33. Meclis toplantısı gerçekleştirildi
Burada bir konuşma yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş, Belediyelerin ve Sağlıklı Kentler Birliği’nin sorumluluklarının arttığını, Pandemi sürecinin kendileri için büyük tecrübe olduğunu, buna bağlı olarak yaşadıkları tecrübelerin endeksleyerek, belediyelere daha fazla katkı sağlamanın peşinde olduklarının altını çizdi.
Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin 74. Üye olarak birliğe kabul edildiği toplantıda ayrıca encümen ve plan bütçe komisyonu üyeleri belirlendi. Buna göre;Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yeni encümen üyeleri oldu.
Plan ve Bütçe Komisyonu ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Haluk Mutluay, Şırnak Belediye Meclis Üyesi Ferit Batmaz, Çankaya Belediye Meclis Üyesi Anıl Çetin, Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Sevgi Çölhan ve Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi Nazan Erşahin’den oluştu.

 “Sağlıklı Kentler Birliği” 33. Meclis toplantısı gerçekleştirildi “Sağlıklı Kentler Birliği” 33. Meclis toplantısı gerçekleştirildi

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.