Sancaklı: Bu kadar fedakârlığa rağmen saldırıya maruz kalıyorum

Kocaelispor’dan alacağıyla ilgili suçlamalara maruz kaldığını belirten MHP Kocaeli Milletvekili ve kulübün eski kaptanı Saffet Sancaklı sert çıktı.
Sancaklı: Bu kadar fedakârlığa rağmen saldırıya maruz kalıyorum

Kocaelispor’dan alacağı olan 1,5 milyon dolarla ilgili kulübün şu anki yöneticilerinden kendisine yöneltilen ‘Sancaklı’ya olan borç bitmez. Sürekli güncel kur üzerinden hesaplatıyor’ açıklamalarına karşın basın toplantısı düzenleyen Saffet Sancaklı önce Kocaelispor için yaptıklarını 4 örnekle anlattı,

Saffet Sancaklı basın açıklamasında şunları söyledi: “Geçmişten bazı örnekleri ilk kez anlatacağım. 1- Kocaelispor’a transfer olduğumda kulüp başkanı Sefa Sirmen ile 500 milyon lira, takım şampiyon olursa 150 milyon lira, ben gol kralı olursam 10 milyon TL’ye bir yıllığına anlaştım. Sadece 500 milyonu aldım ve primlerle 260 milyon olan tutarı kulübe bağışladım.”Şehrin baskısıyla Kocaelispor’da bir sene daha kaldığını vurgulayan Sancaklı, “ikinci sene sonunda ‘gideyim’ dedim. Bonservisim 1 milyar tl. Galatasaray 10 milyar Kocaelispor’a ve 3 oyuncuyu da takasa vermeyi teklif etti. Kabul ettim. Kulübe ne kazandırdığımı hesaplayın” diye konuştu.

Saffet Sancaklı, Galatasaray’dan ayrılmaya karar verdiğinde Sefa Sirmen’i aradığını ifade ederek, “Kocaelispor’a dönmek istiyorum dedim. O da, ‘Türkiye’nin en pahalı oyuncususun seni nasıl alacağız?’ dedi. Adnan Polat’la konuştum; ‘Kocaelispor o parayı veremez. Beni Genç Evren’e karşılık verin’ dedim. Anlaştık. Geldim” açıklamasında bulundu.Saffet Sancaklı, ardından sözlerine şöyle devam etti: ikinci senemde kulübün maddi sıkıntısı var, oyuncularda bir süredir para alamamış. Ben ‘Para sorununu çözeceğim’ dedim. Kendi hesabımdan çuvalla parayı çektim götürüp verdim ve ‘Oyunculara dağıt ama benim verdiğimi söyleme’ dedim. Bu kadar fedakarlık yapan Saffet Sancaklı yıllardır para konusunda saldırıya maruz kalıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.