Şok ve nokta kontroller

Afyon Emniyet’i 13 Ağustos’tan itibaren yeni bir uygulamayı devreye koydu. Motosikletli polis timleri önceden belirlenmemiş şekilde şok uygulamalar yapıyor. Akşam saatlerinden gece yarılarına kadar süren ‘Şok’ uygulamalar başarılı neticeler verdi. Vali Çiçek ve Müdür Temiz uygulamanın aynı şekilde devam ettirilmesine karar verdiler.
Şok ve nokta kontroller

Amaç suçun önlenmesi, suçluların yakalanması

Afyon Emniyet Müdürü Ali Temiz ilimizde göreve başlamasının ardından Afyon Emniyeti’nde farklı uygulamaları devreye almaya başladı. Asayiş Şubeye bağlı Motosikletli Polis Timlerinin şok uygulamalarına 13 Ağustos 2020 tarihinden itibaren start verildi. Suça müessir şahıslar üzerinde yoğunlaştırılan uygulamalar ‘Suçu önlemeye yönelik arama kararları’ doğrultusunda yapılıyor.

12 Tim gündüz, 12 Tim gece görevlendirildi

Afyon Emniyet Müdürü Ali Temiz’in direktifleriyle başlatılan ‘Şok’ uygulamalar daha ziyade Hıdırlık mevkii ve halkımızın yoğun olarak bulunduğu caddelerde yapılıyor. Saat 17.00’den gece saat 02.00’ye kadar devam ettirilen şok uygulama ve kontrollerde gündüz 12 tim, gece 12 tim görevlendirildi. Suçu önleme amaçlı bu şok uygulama ve kontrollerin halkımızdan da yoğun takdir aldığı gözleniyor.

2 Hafta da önemli sonuçlar alındı

Afyon Emniyet Asayiş Şube Motosikletli Polis Timlerinin yaklaşık iki haftalık çalışmalarının neticeleri de alındı. Yapılan şok uygulamalarda pompalı tüfekler, tabancalar, otomatik tüfekler, esrar ve çeşitli uyuşturucular ile çok sayıda mermi ele geçirildi. Aynı uygulamalarda haklarında yakalama kararı verilmiş bazı kişilerinde yakalandıkları öğrenildi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.