Son Dakika… Bakan Varank’tan Koronavirüse Karşı Aşı Açıklaması!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan koronavirüsle mücadeleye karşı aşı çalışmaları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Varank: "Koronavirüs (coronavirüs) aşısı için destek sürecini başlattık. Aşı geliştirme işlemine TÜBİTAK liderlik ediyor" dedi.

Mustafa Varank, koronavirüs (coronavirüs) tedbirleri kapsamında KOSGEB ve TÜBİTAK desteklerine ilişkin Ankara’da düzenlediği basın toplantısında: “TÜBİTAK ile girişimcilerin ve bilim insanlarımızın projelerinin hemen hayata geçmesini sağlayacak özel ve hızlı bir program hazırladık. Bu program ile ilgili bugün itibariyle çıkacağımız çağrı 2 Nisan’a kadar açık olacak, bunlar maksimum bir hafta içinde sonuçlandırılacak” dedi. Koronavirüse (coronavirüs) yönelik ürünlere hızlıca destek vereceklerini ifade eden Bakan Varank: “Bu süreçte fırsatçılık yaptığı tespit edilen firmalar, bundan sonra hiçbir şekilde Bakanlığımızın desteklerinden yararlanamayacak” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı’na bin cihaz hediye edilecek

Yatırım teşviklerinden faydalananlar, bu döneme ilişkin banka ödemelerini ötelediğinde faiz veya kar payı desteğinden aynen faydalanabilecek. Yeni bir uygulama olarak geliştirdiğimiz TÜBİTAK COVID-19 PORTALI’nı da bugün itibariyle devreye aldık. TÜBİTAK’a verilmesi gereken tüm proje raporlarının teslim tarihlerini 3 aya kadar erteledik, çağrılara başvuru sürelerini de uzattık. Bilim insanlarımız, ‘Covid-19 platformu’ koordinasyonunda aşı ve ilaç geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Türkiye’de solunum cihazı üreten firmalarımız ile katkı sağlamak isteyenleri buluşturduk, 1000 cihaz Sağlık Bakanlığımıza hediye edilecek.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.