Son dakika… Burmalı Mahallesinde vaka kalmadı

Son dakika... Afyonkarahisar'ın Burmalı Mahallesinde mahalle denetim ekibinin yoğun çalışmaları sonucunda son üç gündür yeni bir vaka tespit edilmedi.
Son dakika... Burmalı Mahallesinde vaka kalmadı

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgınını engellemek için tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da tedbirler devam ediyor.

4 bin 500 nüfuslu Burmalı Mahallesinde yetkililer gerekli tedbirleri alırken mahalleli de bu tedbirlere harfiyen uyuyor. Salgının ilk gününden bu yana mahalle denetim ekibi titizlikle çalışmalarını yürütüyor.Nihayet mahalle denetim ekibinin çalışması sonuç verdi. Mahallede son üç gündür yeni bir vaka tespit edilmedi. Burmalı Mahallesi Muhtarı Suat Uygur, Haberkurye‘ye verdiği açıklamada, “Okul müdürü ve din görevlilerinden oluşan mahalle denetim ekibinin etkin çalışma sonucu mahallemizde herhangi bir vaka olmadığı gibi mahalle sakinlerinden de karantinada kimsenin kalmadı” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerine teşekkürlerini ileten Muhtar Uygur, “Tedbirleri elden bırakmayarak virüsün bir an evvel ülkemizden gitmesini sağlayacağız inşallah” dedi.Muhtar Uygur, herkesin belirlenen kurallara uyması, maske, mesafe ve hijyen konusunda duyarlı olması gerektiğine işaret etti.

Uygur, “Rabbim şifa bekleyen tüm hastalarımıza şifa versin. Umarım biran önce salgın sürecinden hayırlısıyla kurtuluruz” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.