Son Dakika… Fahrettin Koca’dan Koronavirüs ile İlgili Flaş Açıklamalar!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında önemli bir son dakika gelişmesini aktardı. Bakan Koca: "Bugün 17 kişiyi daha kaybettik" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün saat 17.30’da gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs (coronavirüs) salgını ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Koca: “10 Mart’tan bu yana Türkiye’de hayat değişti. Hayat tarzımızda geçici bir değişikliğe gitmemiz gerekli. Daha ileri tedbirlere ihtiyacımız var. En önemli tedbir olan izolasyon prensip haline gelecek. İnsanlar birbiriyle olabildiği kadar az karşılaşmalıdır. Sosyal hayatta teması azaltmamız gerekli. Çalışma saatleri düzenlenmeli, sokakta geçirilecek zamanda kısıtlama getirilecek” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 17 kişiyi daha kaybettik. Can kaybı 92’ye yükseldi. Toplam vaka sayısı 5 bin 698. 42 hasta iyileşerek taburcu oldu” şeklinde konuştu.Bütün illerde ne kadar vaka olduğunu biliyoruz

“Bilim Kurulunun 83 milyon için önerdiği tedbir, belli bir süreliğine belli sınırlar konmuş hayattır, geçici hayat tarzıdır” diyen Bakan Koca: “Bütün illerde ne kadar vaka olduğunu biliyoruz, bazı illerde vaka saylarının fazla olduğunu biliyoruz” dedi.

Bakan Koca “Şahısların veya özel bir kuruluşun kendi başına kit alarak, numuneleri test ediyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil” açıklamasında bulundu.Bütün kurumlarımıza dağıtıldı

Bakan Koca, “N95 dediğimiz hekimlerin kullandığı maske, 3 milyon 615 bin tane iki gün önce bütün kurumlarımıza dağıtıldı” diye konuştu.

Bakan Koca, yoğun bakım ünitelerinde yüzde 62-63 oranında bir doluluk olduğunu da sözlerine ekledi. Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.