Son Dakika… İnfaz Düzenlemesi ile İlgili Kritik Açıklama!

İnfaz kanun teklifi, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya tarafından imzalanarak meclise verildi. AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ceza infaz düzenlemesi ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Özkan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Düzenlemeyi, TBB Başkanlığı'na sevk ettik. Cinsel suç, uyuşturucu, cinayet, kadına şiddet ve terör suçları kapsam dışı" dedi.

AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ceza infaz düzenlemesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ceza infaz düzenlemesi ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Özkan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Düzenlemeyi, TBB Başkanlığı’na sevk ettik. Cinsel suç, uyuşturucu, cinayet, kadına şiddet ve terör suçları kapsam dışı” ifadelerini kullandı.

İnfaz kanun teklifi, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya tarafından imzalanarak meclise verildi. “Terör suçları, cinsel suçlar, uyuşturucu madde ticaret suçu, kasten adam öldürme suçu, kadına karşı şiddet suçu hariç olmak üzere, diğer suçlar bakımından kalıcı infaz oranı 1/2 olarak düzenlenmiştir.” bilgisini veren Özkan, “Denetimli serbestlik kriterleri değiştirilerek herkese maktu bir yıl uygulama yerine ceza adaletini sağlamak amacıyla hükmolunan ceza ile orantılı bir uygulama öngörülmektedir” ifadelerini kullandı.Özkan, infaz düzenlemesiyle 65 yaşını doldurmuş yaşlılar, 0-6 yaş arası çocuğu bulunan kadınlar ve adli tıp raporu çerçevesinde kendisine bakamayacak durumda olan hastaların belirli şartlarla konuttan infazınının mümkün hale getirildiğini belirterek, “Çıkar amaçlı suç örgütü kuran ve yönetenlerle ilgili Ceza Kanununda var olan düzenlemede çok düşük ceza öngörülmektedir. Bunun tavan ve taban oranını ikişer yıl artırıyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, “Şu anda geçici ve kalıcı infaz düzenlemeleri kapsamından yaklaşık 45 bin kişi yararlanıyor. Salgın hastalık nedeniyle açık ceza evinden, konutta cezaya geçeceklerle beraber bu sayı 90 bin olacak.” dedi.Özkan, gelecek hafta salı günü Genel Kurul’da teklifin görüşmelerine başlayacaklarını söyledi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.