Son dakika… İstanbul ve İzmir’de hissedilen 5,3 Manisa depremi için AFAD ve Kandilli’den açıklama geldi

Son dakika: Manisa‘da deprem! Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde 5.3 büyüklüğünde meydana gelen deprem, birçok ilden hissedildi. İlk açıklama 5,6 olarak geldi ancak Kandilli revize bilgi ile 5,3 olarak düzeltti.

manisa deprem 1

Son dakika: Manisa‘da deprem! AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre saat 10.21’de merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde, 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem 9,29 kilometre derinlikte gerçekleşti.

manisa deprem 2

Manisa’daki deprem çevre illerde de hissedildi

Manisa’da gerçekleşen deprem, İzmir, Bursa, Balıkesir, Aydın, İstanbul, Kütahya ve bölgedeki birçok ilde hissedildi. Deprem nedeniyle bazı vatandaşlar binaları panikle terk ederken, kimileri de telefonla yakınlarını aradı.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz

Manisa Valisi Karadeniz, depremin merkezini açıkladı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, depremin Kumkuyucak Mahallesi merkezli olduğunu ve valiliğe intikal eden herhangi bir hasar ihbarının olmadığını bildirdi. Karadeniz, yaptığı açıklamada: “Valiliğimize intikal eden herhangi bir hasar ihbarı yok. Dış mahallelerde de araştırmalarımız devam ediyor. Şu anda hasar olup olmadığına yönelik araştırmalarımız sürüyor. Elbette ki ilk etapta eğer herhangi bir hasar varsa hemen ona göre bizim afet planlarımıza uygun şekilde harekete geçilecek.” diye konuştu.

 

Soylu: Kırsal taramalar devam ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili Twitter hesabından şu açıklamalarda bulundu: “Merkez üssü Manisa Saruhanlı, büyüklüğü 5,5 olan depremde Saruhanlı merkezde yapılan taramalarda şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir. Kırsal taramalar devam etmektedir. Manisa Valiliğimiz ve AFAD kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir. Geçmiş olsun.”

manisa deprem 3

 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.