Son Dakika… Ligler Ne Zaman Başlıyor? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'ndan önemli bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Kasapoğlu, Süper Lig ve diğer spor müsabakalarının başlayacağı tarihle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde süreci takip ediyoruz. Çok güçlü bir şekilde ülke olarak bu durumla mücadele ediyoruz. Uluslarası müsabakalar, olimpiyatlar, UEFA’nın kararları sonrası Türkiye’de de spor müsabakaları ertelendi. Her şeyin başı sağlık. Biz zamanında gereken kararları aldık. Bilim Kurulumuzun görüşleri önemli. İnşallah sporumuzun seyircisiyle buluşacağı günler gelecektir. Salgının yönetilme durumu önemli.Gelişmelere göre biz de kararlar alacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, müsabakaların başlayacağı takdirde seyircili olup olmayacağı ile ilgili: “Bunda önemli görüş Bilim Kurulu’nun. Onlardan gelecek bilgilere göre biz de yol haritamızı belirleyeceğiz” dedi.Bakan Kasapoğlu, ‘2-3 ay daha oynanamazsa liglerin iptali ya da gündem puan durumuyla tescil kararı alınabilir mi?’ sorusu üzerine: “Bu konuda UEFA Başkanının açıklamaları var. Her durumda gereken neyse o yapılacaktır. Önemli olan sağlık konusu. Bu durumun en sağlıklı şekilde atlatılması en önemli gündemimiz” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.