Son Dakika… Okul Tatili Uzatılacak mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleşiyor. Okul tatilinin uzatılmasıyla ilgili yapılan ortak açıklamada, Fahrettin Koca: "Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var, yakalanmamak. Bu hastalığa karşı irade sahibiyiz" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin başarısı tek tek bireylere bağlıdır. Devlet bu mücadelede yaptırım gücü olan bir kılavuzdur. Dikkatli olmalısınız, sosyal hayatınızı asgari düzeye indirmelisiniz. Okullarımız koronavirüs sebebiyle tatile girdi şeklinde bir kanı var. Bu yanlıştır. Çocuklarımızın eğitimi devam ediyor. Eğitime verilen ara uzatılacak” şeklinde konuştu.

Telafi yapma çalışmalarımız da devam ediyor

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi’ndeki toplantıda Bilim Kurulu ile meselenin etraflıca ele alındığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Bu hafta bizim test haftamızdı ama önümüzdeki haftadan itibaren çok daha kaliteli, dolu dolu programlarla çocuklarımızın eğitimini yapmaya devam edeceğiz. Bu uzaktan eğitim kısmının dışında da en kısa süre içerisinde yüz yüze eğitimle telafi yapma çalışmalarımız da devam ediyor. Telafinin ne zaman, nasıl olacağı Bilim Kurulumuzun önerileriyle doğrudan doğruya ilgili” ifadelerini kullandı.Bu bir maraton koşusudur

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Bütün bu çalışmalara baktığımızda, eğitimde elbette kayıplar, eksikler olacaktır. Fakat bütün vatandaşlarımızın, anne babaların müsterih olmasını isterim. Çocuklarınızın her türlü eğitsel ihtiyaçlarının tamamlanması ve telafisi, sınavlar konusunda her türlü senaryoya hazırız. Hiçbir şekilde bir eksik bırakmadan, bu bir maraton koşusudur, bu yolculuğu, koşuyu yürüteceğiz. Kimsenin gereğini yapacağımızdan hiçbir endişesi olmasın” dedi.

Dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir problem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir problem. Uzaktan eğitimde önümüzdeki haftadan itibaren çok daha dolu dolu dersler yapacağız. Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle evde eğitim, 30 nisana kadar uzatıldı” açıklamalarında bulundu.LGS’ye ilişkin 3 senaryomuz var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “LGS’ye ilişkin 3 senaryomuz var. Sınavların ertelenmesi veya ertelenmemesi bilimsel kararlara bağlı. Tedbirimiz hazır” diye konuştu.

Bakan Selçuk, özel okul ücretlerine ilişkin soruya şöyle cevap verdi: “Özel okul temsilcileriyle görüşmemizde gündeme geldi, telafi edileceği için problem çıkacağını sanmıyorum. Biz eğitimi telafi ederiz ama bir hastalığı telafi edemeyiz. Önemli olan çocuklarımızın sağlığı”Bakan Selçuk, özel kursların da 30 Nisan’a kadar kapalı olacağını bildirdi.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.