Spor ve Yürüyüşler Yasaklandı

İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz'ın başkanlığında toplandı. Toplantıda, koronavirüs (coronavirüs) salgınını önlemeye yönelik yeni tedbirler alınırken kurallara titizlikle uyulması noktasında gereğinin yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda alınan tedbirler ise şu şekilde: Hastanelerde, hasta ziyareti yasaklandı. Otogarlarda verilen hizmetler acil durumlar haricinde en asgari seviyeye indirilecek. Sadıkbey Mahallesi’ne minibüs ve otobüs hatları durduruldu. Mahalleye giriş ve çıkışlar acil ihtiyaç hali gözetilerek jandarma ekipleri kontrolünde yapılacak. 65 yaş ve üzeri kronik rahatsızları nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan/yasaklanan motorlu taşıt sahibi vatandaşların sokağa çıkma yasağının başladığı 22.03.2020 tarihinden sonra muayene zamanı gelen araçları için yasaklamanın kaldırılmasından 45 gün sonrasına kadar Karayolları Trafik Kanunu’nun 34. maddesi kapsamında araç muayeneleri ertelendi.

23.03.2020 tarih ve 5 nolu İl Hıfzıssıhha Kararı’nda alınan “Toplu yaşam alanlarının park ve mesire alanlarında; mangal ve piknik yapılması, sosyalleşme, eğlence, vakit geçirme ve benzeri toplu olarak yapılan etkinlik ve faaliyetlerin geçici olarak durdurulmasının sağlanması”nı içeren madde 7’ye ilave olarak toplu olarak yapılan (bireysel hariç) spor, yürüyüş vb. faaliyetler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere tamamen yasaklandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.