icsayfa

Tahran’da denetim ve yasaklar artıracak

İran Korona Virüs ile Mücadele Konseyi Tahran Sorumlusu Ali Rıza Zali, başkent Tahran’da sosyal mesafe önlemleri ve yasakların yeniden uygulanmasını istedi.
Tahran'da denetim ve yasaklar artıracak

Korona Virüs ile Mücadele Konseyi Tahran Sorumlusu Ali Rıza Zali, Tahran Valisi Enuşirevan Muhsini Bendpey’den başkent Tahran’da korona virüs yasaklarının tekrar başlatılmasını istedi. Zali, bir hafta süreyle üniversiteler, okullar, özel eğitim kursları, kütüphaneler, kuaför ve güzellik salonları, camiler, sinema ve tiyatro salonları ile eğlence merkezlerinin kapatılması gerektiğini belirtti.

Tahran’da denetim ve yasakları artıracağız

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise, korona virüs ile mücadele konseyi toplantısıda Tahran için sıkı koronavirüs tedbirlerinin gündemde olduğunu söyledi. Tahran’da denetim ve yasakları artıracaklarını belirten Ruhani, “Koronavirüs denetimi arttırılmalı ve hatta bazı ihlaller için yeni cezalar uygulamalıyız. Yaşam tarzımızı değiştirmekten başka çaremiz yok ve yaşam tarzımızı uzun bir süre için değiştirmemiz şart” dedi.

Ruhani, “Devlet kurumlarında kurallara uymayanlar bir yıla kadar işten uzaklaştırma cezası alabilir. Halka hizmet eden esnafımız koronavirüs tedbirlerine uymak zorundadır ve uymazlarsa önce uyarı ardından iş yerleri kapatılabilir. Tahran’da bunların daha sıkı bir şekilde uygulanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.