Tarım Sektöründe Çalışanlar Dikkat! Afyonkarahisar’da Yeni Koronavirüs Tedbirleri

Afyonkarahisar Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında bir araya geldi. Toplantıda koronavirüs (coronavirüs) salgınına karşı bir dizi tedbir alınarak karara bağlandı. Alınan kararlar kapsamında hastanelerde, hasta ziyaretinin yasaklanmasına, otogarlarda verilen hizmetlerin acil durumlar haricinde en asgari seviyeye indirilmesine karar verildi.

Toplantıda, tarımsal üretimin/arzın sürdürülebilirliğinin sağlanması ile birlikte tarım sektöründe çalışanların (mevsimlik işçiler dahil) pandemiye karşı korunması kapsamında bazı tedbirler alındı. Bu çerçevede, mevsimlik işçiler başta olmak üzere tarımsal üretimde çalışan vatandaşların barınma, çalışma alanları İl/İlçe Tarım müdürlükleri tarafından sürekli kontrol edilecek, virüsün bulaşma riskinin yüksek olduğu değerlendirilen alanlarda İl Sağlık Müdürlükleri ile koordineli olarak gerekli tedbirler alınacak.

Öte yandan tarım işçilerinin ulaşım koşullarının; hem virüsün yayılımın kontrol edilmesi hem de trafik kazaları ve mevzuatı yönünden yakinen takip edilerek gerekli tedbirlerin trafik zabıtası İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından alınmasına, tüm bu hususlarla birlikte çiftçilerin üretim alanına erişimini kısıtlamayacak ve hasat edilen ürünler ile tarımsal girdilerin pazara ulaşımını engellemeyecek şekilde tarımsal üretimin aksatılmadan yürütülmesine karar verildi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.