Taytak’tan Tarım Lisesi müjdesi

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptığı görüşmenin olumlu geçtiğini, Afyonkarahisar’a Tarım Lisesi açılması yönünde destek aldığını bildirdi.
Taytak’tan Tarım Lisesi müjdesi

MHP Milletvekili Mehmet Taytak, tarım ve Orman Bakanlığı’na Afyonkarahisarlı çıkarması yaptı. Taytak, Afyonkarahisarlı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ile birlikte Bakan Pakdemirli’ye ziyaret gerçekleştirdi.
Milletvekili Taytak, Bakan Pakdemirli’ye Afyonkarahisar’a bir Tarım Lisesi açılması, kaymakamlar ve belediye başkanları ile görüşülerek, yer tahsis edilmesi halinde, ilçelerde çiftçi eğitim merkezleri kurulması, Afyonkarahisar’a özgü haşhaş poleni bazlı arıcılık faaliyetleri ve arıcılık enstitüsü projesi ve yine Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi desteği ile yapılması planlanan 300 baş anaç kapasiteli “model” koyun barınağı projesi hakkında geniş bir sunum yaparak, projelere destek istedi.
Talimatlar verildi
Bakan Pakdemirli ise, Tarım Lisesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile temasa geçilmesi için talimat verirken, hayvancılık ve arıcılık için de üniversite ile bir enstitü kurulabileceğini belirterek, bu konuda Afyonkarahisar’da çalışma yürütülmesi yönünde kurmaylarını talimatlandırdı.
Milletvekili Taytak, patates üreticilerinin yaşadığı sıkıntılara da titizlikle değinerek bilgi aktarımı yaptı. Sattılar ürün miktarı üzerinden fiyat artış desteği verilmesi, hracatın önünün açılması ve teşvik verilmesi ile birçok ekipmana verilen makine ve hibe desteğinin patates ekipmanlarına da getirilmesi konularını dile getirdi.
AKÜ Hazır
AKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Prof. Dr. Turan Civelek, bu konuyla ilgili AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın bu tip projelere çok önem verdiğini ve uygun görülmesi halinde fakülte olarak hem arıcılık hem de koyunculuk faaliyetlerinde üstlerine düşen her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.
“Yeterki Afyon kazansın, üreticimiz kazansın”
Taytak, ziyaret ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Cumhur İttifakı ruhu ile birlik ve beraberlik içerisinde önemli işler yapılmaktadır. Sayın Bakanımız projelerimizle son derece ilgilendi, kendilerine kalben müteşekkirim. Toplantıda yer alan, katkı sağlayan değerli Afyonkarahisar’lı hemşehrilerim Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı Beye ve Hayvancılık Genel Müdürümüz Zekeriyya Erdurmuş Beye yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben her daim ülkemin ve Afyonkarahisar’ın emrindeyim. Afyonkarahisar’a katkı sağlamak için gece gündüz çalışıyor, çalmadık kapı bırakmıyor, çiftçinin ve yetiştiricinin dertlerinin kendi dertlerimiz gibi görüyoruz. Biz proje bazlı çalışıyoruz. Projeleri önemsiyoruz. Amacımız Afyonkarahisar’ın kazanmasıdır. Yetiştirici kazansın, üretici kazansın. MHP olarak çiftçinin her daim yanındayız yanında olmaya da devam edeceğiz.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.