Teröre Şubat Darbesi!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı’nın, şubat ayında terör örgütlerine gerçekleştirdiği yurt içi ve dışındaki hava ve kara operasyonları sonucu 74 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanlığı ise ikna yöntemiyle teslim olan terörist sayısının 49'a yükseldiğini belirtti.

Güvenlik güçleri, yurt içi ve dışında YPG/PKK’yı yok etmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Terör örgütü PKK’ya ve gençlik yapılanmasına yönelik şubatta birçok ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, gözaltına alınan 395 zanlıdan 54’ü tutuklandı. Gözaltındaki diğer zanlıların  emniyet ve jandarmadaki işlemleri sürerken güvenlik güçleri, şubat ayında örgütün birçok sözde sorumlusunu da etkisiz hale getirdi.

PKK’lı 8 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Terörden Arananlar Listesi’nde “gri” kategoride yer alan ve PKK’nın sözde Karayazı grup sorumlusu olduğu belirlenen terörist Ömer Oran, 8 Şubat’ta Erzurum’da etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta 16 Şubat’ta terör örgütünün saldırı ve sabotaj birimi sorumlusunun da arasında olduğu PKK’lı 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Terör örgütü PKK/KCK’nın sözde Mahmur-Kerkük eyalet sorumlusu Yahya Duman, 25 Şubat’ta MİT ve TSK tarafından Irak’ın Sincar bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirildi.İçişleri Bakanlığı, yıl başından beri ikna yöntemiyle teslim olan terörist sayısının şubat sonu itibariyle 49’a yükseldiğini belirtti.

 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.