Türkiye Tv İşverenleri Sendikası kuruldu

Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası'nı kurma çalışmalarını yürüten 12 televizyon kanalının yönetim kurulu başkanları ile üst düzey yöneticileri, Eskişehir'de bir araya geldi. Toplantıda Türkiye Tv İşverenleri Sendikası kurulmasına karar verildi. Sendika Yönetim Kurulu’nda Kanal 3 TV’nin sahibi olduğu Megabirlik Medya AŞ.’nin Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey, Başkan Yardımcısı olarak yer aldı.
Türkiye Tv İşverenleri Sendikası kuruldu

Es Group Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş’ın ev sahipliğindeki toplantıda Antalya Kanal V, Kahramanmaraş Aksu TV, Afyonkarahisar Kanal 3, Adıyaman Mercan TV, Elazığ Kanal 23, Bucak Kanal 15, Malatya ER TV, Kayseri Olaytürk TV, Mavi Karadeniz TV, Çiftçi TV ve Denizli Deha Tv’nin yöneticileri bir araya geldi.

Antalya’da yapılan ilk toplantıda kurucu üyelerin oy birliğiyle Sendika Başkanı seçilen Kanal V Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Kaya, toplantı hakkında bilgi verdi. Kaya, “Bugün burada ikinci toplantımızı yapıyoruz. Kararımız doğrultusunda Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası’nı kurmak üzere buradayız” dedi.“Her açıdan güçleneceğiz”

Amaçlarının sendika çatısı altında toplanarak güçlerini birleştirmek olduğunu belirten Kaya, “Amaç iş kolumuzda faaliyet gösteren işverenleri sendika çatısı altında toplamak suretiyle güçlerini, tecrübelerini imkanlarını birleştirerek üyelerinin ekonomik ve sosyal açıdan daha güçlü olmalarını sağlamaya, ekonomik, sosyal ve kültürel menfaatlerini dayanışma ve iş birliği yoluyla birlikte korumaya ve geliştirmeye çalışmak olan sendikamızı bugün burada hep beraber imza altına alıp kuracağız. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Allah mahcup etmesin” şeklinde konuştu.Güzbey, mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı oldu

Başkan: Mehmet Okan Kaya,Başkan Vekili: Özgür Fetih Demirdaş

Başkan Yardımcıları: Mehmet Emin Güzbey, Cüneyt Beyi, İbrahim Aslan, Yunus Evliyaoğlu

Sendika Kurucu Üyeler: Hüseyin Dilek, Mustafa Eren, Osman Çiftçi, Fuat Kuş, Tarık Çanak, Vehbi Bülent Çelik

 Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.