Türkiye’ye Yansıması Daha Fazla Olacak

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, "Dünya havacılık sektöründe yıllık 85 milyon uçuş var. Yıllık büyüme öngörüsü yüzde 3,9. Bunun Türkiye'ye yansıması daha fazla olacak." dedi.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle düzenlediği “Turizm Yatırımcıları Forumu (TIF 2020)” kapsamında “Hava Taşımacılığının Geleceği” başlıklı bir panel düzenlendi.

Panelde konuşan TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Şener, Çin’deki virüs salgınının havacılık ve turizm sektörünü bir süre daha etkileyeceğini ancak normale dönüşün kısa süre alacağını düşündüğünü söyledi.Çin’in turizm ve ticaret açısından önemine işaret eden Şener, Kazakistan Almatı Havalimanı’nı, Çin’in ciddi yatırım yaptığı yeni İpek Yolu üzerinde olduğu için aldıklarını kaydetti.

Şener, Türkiye’de 5 tane havalimanı işlettiklerini, Atatürk Havalimanı’nın artık olmadığını ancak Antalya ve İzmir gibi havalimanlarında faaliyetlerini sürdürdüklerini anlattı.Dünya havacılık sektöründe yaşanan gelişmeler, yolcu ve uçak sayısındaki artış, dijitalizasyon ve teknolojik ilerlemelere değinen Şener, dijitalizasyonun ortaya koyduğu yapay zeka, nesnelerin interneti ve sanal gerçeklik gibi her türlü gelişmeyi uygulamaya çalıştıklarını söyledi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.