Üç büyüklerden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı!

Fenerbahçe ve Galatasaray Kulübü ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Üç büyüklerden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı!

Galatasaray Kulübü, mesajında: “Bugün, ulusumuzun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği Büyük Taarruz Zaferi’nin 98. yıl dönümü. Bu büyük zaferin 98. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü’nün internet sitesinde yer alan mesajda, şu ifadelere yer verildi: “Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, kadın erkek hep birlikte yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak adına eşsiz fedakarlıklarla verdiğimiz bağımsızlık mücadelemizin en büyük zaferi; Millet olarak yüzyıllar süren savunma halinden çıkıp vatan toprağı için kahramanca hücuma geçtiğimiz Büyük Taarruz’un, 98. yıl dönümünü en içten coşkumuzla kutluyoruz. İzinden hiçbir zaman ayrılmadığımız ve ebediyen de ayrılmayacağımız Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; silah arkadaşlarını ve vatan toprağının her bir karışı için kadınıyla erkeğiyle canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi, sonsuz saygı ve rahmetle anıyoruz.”Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında: “Aziz milletimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında cereyan eden Büyük Taarruz’u başarıyla sonuçlandırmış, 30 Ağustos 1922 tarihinde vatan toprağını düşman işgalinden kurtararak büyük bir zafer elde etmiştir. Mukaddes toprağımızın bir karışını dahi düşmana kaptırmamak için, göğsünü kurşunlara siper ederek seve seve şehadete yürüyen gözü pek vatan evlatlarının, şanlı tarihimizin altın sayfalarına yazdığı ve bugün 98. yıl dönümünü kutladığımız destansı zaferi, şüphesiz ki milletimiz için en büyük gurur ve iftihar vesilelerinden biridir. Milletimizin; inancı, kararlılığı, birliği ve kardeşlik ruhu, İstiklal Mücadele’mizin zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır. 30 Ağustos’u bizlere armağan eden, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.