Uzun Çarşı’ya Çözüm

Afyonkarahisar’ın en ünlü  ve lokumcu, sucukçu ve sarraf vb. esnafların olduğu Uzun Çarşı caddesi uzun zamandır park etme sorunuyla gündemdeydi.Tarihi Uzun Çarşı'daki trafik sorununa neşter atan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yeni park düzeni ile sorunu kökten çözdü.
Uzun Çarşı’ya Çözüm

Uzun çarşı’da sürekli çift sıra park sorunu ve araç giriş çıkışında trafiğin durması bir kavşak olarak adlandırılan meydan kavşağınında kilitlenmesine sebep oluyordu.

Dün başlanan yeni uygulamayı devreye alan Belediye Başkanlığı yatay parkı 45 derecelik dik parka çevirmesi ile sürücülerin kuralsız ikinci sıra park etmesini engellediği gibi trafik ekiplerininde  yükü ortadan kaldırdı.  Uzun Çarşı’da sürekli Trafik ekiplerinin plaka anonsları da böylece tarih olacak.Yatay park düzeninden açılı park düzenine geçilmesi ile park edilen araç sayısı da yaklaşık iki kat arttı. Bu düzenle Uzun Çarşıya gelen yabancı misafirler daha rahat park yeri bulmaları sağlandı.

Uzun Çarşı’ya ÇözümAraç giriş çıkışlarının seri ve kolay olmasının yanında araçlar arasından dükkanlara geçişte kolaylaştı .

Yeni park uygulamasından oldukça memnun olan Uzun Çarşı esnafı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ederken, Başkanın çarşıya el atmışken çiçek ve cephe uygulama planını biran önce hayata geçirmesini talep ediyorlar.Vatandaş Başkan Zeybek “ bi taşla üç kuş vurdu” dedi.

 

 

 

 4 yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.